قطار رجا

قطار رجا خرید بلیط قطار و سفر کردن در مسیرهای طولانی با این وسیله‌ی نقلیه، نه تنها اقتصادی و راحت‌تر است، بلکه حس نابِ سفر را در ایمن‌ترین شکل خودش به شما منتقل خواهد کرد و البته، طرفداران مخصوص به خودش را هم دارد و دلیل این خاص بودن هم، روحیه‌ی ماجراجویانه‌ی مسافرانی است که خواهان سفر با قطار هستند و اگر بتوانند بی‌واسطه و ظرف کم‌ترین زمان ممکن بلیط قطار‌‌شان را تهیه کنند، کوله‌هایشان را در یک چشم به‌هم زدن خواهند بست و دیگر هیچ مانعی برای سفرشان نخواهند داشت.


آن‌چه در طی چند سال اخیر باعث ایجاد تحولی مهم در عرصه‌ی صنعت حمل و نقل ریلی رجا شده است، تنوع خودِ قطارها است. امروزه، شما در حین خرید اینترنتی و یا حضوری بلیط قطار، گزینه‌هایی گوناگونی دارید و علاوه بر داشتن این حق انتخاب بیش‌تر، می‌توانید به نسبت قیمت آن‌ها و نوع سفرتان، بلیط ‌تان را تهیه کنید. به عبارتی اگر راحتی و آسایش خرید و سفرتان برای‌تان مهم است، قطار رجا این امکان را به شما می‌دهد که با حوصله‌ی بیشتر و صرف زمان کمتر، بلیط قطار مناسب خودتان را تهیه کنید.

آن‌چه سفر با قطار را دل‌نشین‌تر می‌کند، فرآیند آسان خرید اینترنتی بلیط قطار است که امکان آن برای مسافران قطارهای رجا فراهم شده است. اگر به دنبال سرعت، امنیت و قیمت مناسب هستید، حتما خرید اینترنتی بلیط قطارهای رجا را امتحان کنید.

در سال‌های اخیر تنوع قطارهای مسافربری در مسیرهای ریلی کشور بیشتر شده است. حالا می‌توانید در کوپه‌های راحت و لوکس از تماشای فیلم لذت ببرید یا به مهماندار سفارش بدهید غذای دلخواه‌تان را برایتان به کوپه بیاورد. قطار زندگی اولین قطار لوکس ایران است که از سوی شرکت رجا وارد مسیرهای ریلی کشورمان شده است. این قطار که امکاناتی مانند تجهیزات صوتی و تصویری در داخل کوپه، مهماندار، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مجهز و الکترونیک، رستوران و خدمات دیگر دارد، تقریبا شبیه یک هتل متحرک است. اگر اهل سفر با

خانواده یا گروه دوستانه هستید، کوپه‌های 4 نفره و مجهز قطار زندگی مناسب شماست. این قطار در حال حاضر در مسیر تهران مشهد مسافران را جابه‌جا می‌کند و قرار است با آماده شدن واگن‌های تازه، در مسیر تهران شیراز هم مسافران را جابه‌جا کند.

 

در همان لحظه‌ی ورود به قطار متوجه خواهید شد که این قطار بیشتر از آن‌که ظاهر متفاوتی داشته باشد، خدمات متفاوتی دارد. تمام کوپه‌ها 4 نفره‌اند و در هر کوپه 2 مانیتور 18 اینچی با 8 شبکه جود دارد و مسافران می‌توانند از تماشای فیلم و برنامه‌های تلویزیونی لذت ببرند. هر کوپه به سیستم تهویه‌ی مطبوع با دو دریچه مجهز است که مسافر می‌تواند دما و نور کوپه را به دلخواه خود تغییر بدهد. همچنین هر پنجره به شیدهایی مجهز است که اگر مسافر مایل باشد می‌تواند مانع نفوذ نور آفتاب به داخل کوپه شود.

فقط باید یادآوری کنیم که به علت وجود 300 مسافر در قطار، پذیرایی در رستوران در 3 نوبت انجام می‌شود که مهماندار نوبت هر کوپه را به مسافران آن اطلاع می‌دهد. این رستوران از ساعت 24 تا 3 بامداد آماده است تا از مسافران با منوی ویژه‌ی رستوران پذیرایی کند.در هر کوپه یک زنگ برای احضار مهماندار وجود دارد و هر لحظه که سوالی داشته باشید یا چیزی بخواهید، می‌توانید از مهماندار بخواهید به شما کمک کند، سفارش‌تان را بگیرد یا بیاورد. همچنین می‌توانید از مهماندار بخواهید شما را رأس ساعت معینی از خواب بیدار کند.با اتصال به شبکه‌ی اینترنت داخلی قطار می‌توانید روی تلفن همراه یا تبلت خود از محتوای دیجیتال شامل فیلم، ادعیه، موسیقی و فایل‌های سرگرمی آن استفاده کنید.در قطار پنج ستاره‌ی زندگی یک رستوران مجهز دوطبقه وجود دارد و مسافران می‌توانند در این رستوران ازا نواع غذاها و نوشیدنی‌های سرد و گرم لذت ببرند. آشپزخانه‌ی این رستوران با پنجره‌های بزرگ کاملا در معرض دید مسافران قرار دارد. همچنین اگر هزینه‌ی سرو غذا را روی بلیط بپردازید، در طول سفر می‌توانید از یک وعده غذای رستوران شامل پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر بهره‌مند شوید. فقط باید یادآوری کنیم که به علت وجود 300 مسافر در قطار، پذیرایی در رستوران در 3 نوبت انجام می‌شود که مهماندار نوبت هر کوپه را به مسافران آن اطلاع می‌دهد. این رستوران از ساعت 24 تا 3 بامداد آماده است تا از مسافران با منوی ویژه‌ی رستوران پذیرایی کند.

در قطار لوکس زندگی خدمات متفاوتی برای مسافران ارائه می‌شود که در ادامه آن‌ها را فهرست‌وار آورده‌ایم:

 • استفاده از فرش قرمز جهت استقبال اولیه از مسافرین
 • دستمال مرطوب
 • سرو دسر و نوشیدنی خوشامدگویی
 • استفاده از ظروف چینی برای سرو غذا
 • سرو پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر
 • سرو نوشیدنی گرم بعد از غذا
 • سرویس خواب شامل تشک، لحاف و بالش با کیفیت عالی
 • دمپایی راحتی برای تردد مسافر در قطار
 • سفارش غذا و تنظیم وقت پذیرایی در رستوران
 • بهره‌گیری از سیستم صوتی و تصویری پیشرفته با قابلیت انتخاب دعا، فیلم و موسیقی
 • کتابخانه با قابلیت سفارش کتاب برای مطالعه
 • ارائه‌ی روزنامه‌ و نشریات
 • فروشگاه کوچک برای خرید هدایا و یادگاری

استفاده از فرش قرمز جهت استقبال اولیه از مسافرین دستمال مرطوب سرو دسر و نوشیدنی خوشامدگویی استفاده از ظروف چینی برای سرو غذا سرو پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر سرو نوشیدنی گرم بعد از غذا سرویس خواب شامل تشک، لحاف و بالش با کیفیت عالی دمپایی راحتی برای تردد مسافر در قطار سفارش غذا و تنظیم وقت پذیرایی در رستوران بهره‌گیری از سیستم صوتی و تصویری پیشرفته با قابلیت انتخاب دعا، فیلم و موسیقی کتابخانه با قابلیت سفارش کتاب برای مطالعه ارائه‌ی روزنامه‌ و نشریات فروشگاه کوچک برای خرید هدایا و یادگاری قطار رجا مجهز به اینترنت پر سرعت دو طرف هر واگن دستشویی ایرانی و فرنگی وجود دارد و برای رعایت بهداشت و سلامت مسافران، دستشویی‌ها کاملا الکترونیک هستند.در هر واگن قطار زندگی یک مهماندار مستقر است تا به مسافران خدمات بدهد. درست مانند سفر با هواپیما مسافران می‌توانند با فشار یک دکمه مهمان‌دار را احضار و غذا وخدمات مورد نظرشان را درخواست کنند. مهمانداران قطار لوکس زندگی تحصیلات دانشگاهی دارند و با استفاده از جدیدترین روش‌های آموزشی به صورت تئوری و عملی آموزش دیده‌اند.

برای خرید بلیط قطار زندگی، اطلاع از قیمت بلیط قطار زندگی تهران مشهد و سایر قطارهای مسافربری شرکت رجا، می‌توانید علاوه بر وب‌سایت رجا، به وب‌سایت بوکینگ پرشیا سر بزنید. بوکینگ پرشیا از زمستان 94 فروش اینترنتی بلیط قطار را آغاز کرده و آماده است تا هماهنگ با ورود قطارهای مختلف به سیستم ریلی کشور، دامنه‌ی بلیط‌های موجود در سامانه را گسترش دهد. برای اطلاع از قیمت بلیط قطار زندگی و خرید آنلاین بلیط قطار تنها کافی است مسیر مورد نظر را در زمان مورد نظر خود جستجو کنید.

قطارهای رجا

در ابتدای شروع فعالیت صنعت ریلی در کشور، حمل مسافر و بار تفکیک نشده بود و این خدمات را راه آهن ایران ارائه می‌داد. در سال 1376 بخش خدمات مسافری صنعت ریلی کشور به شرکت رجا واگذار شد. این شرکت در ابتدا زیرمجموعه بخش دولتی بود و در سال 1388 به بخش خصوصی واگذار شد.

تنوع قطارهای شرکت رجا گزینه‌های مختلفی را بر اساس امکانات، خدمات و کیفیت در اختیار مسافران قرار می‌دهند. این قطارها به انواع قطارهای چهار تخته، قطارهای شش تخته، قطارهای سالنی و قطار مجلل زندگی تقسیم می‌شوند.

قطارهای سالنی رجا

قطارهای سالنی رجا در مقایسه با سایر قطارهای آن قیمت مناسب‌تری دارد و برای کسانی که سفرهای مقرون به صرفه را ترجیح می‌دهند گزینه بسیار مناسبی است. دسته‌بندی این قطارها شامل کلاس ویژه (تندروی پردیس)، کلاس یک (صبا و ارم) و کلاس سه (اتوبوسی، دو طبقه مترویی و معمولی صندلی) می‌شود.

قطارهای چهار تخته رجا

قطارهای چهار تخته رجا انواع مختلفی دارند و به قطارهای ویژه شامل قطارهای زندگی، سیمرغ و سبز، کلاس یک شامل قطارهای غزال و پلور سبز، کلاس دو شامل قطارهای لوکس چهار تخته و البرز و کلاس سه شامل قطار خلیج فارس تقسیم می‌شوند.

قطارهای شش تخته رجا

قطارهای شش تخته رجا برای سفرهای دسته جمعی و گروهی هم از لحاظ فضا و هم قیمت بسیار مناسب هستند. این قطارها به سه کلاس تقسیم می‌شوند و کلاس یک شامل قطار میلاد، کلاس دو شامل قطار پارسی و زاگرس و کلاس سه شامل قطار شش تخته تبدیلی می‌شود.

قطار مجلل زندگی رجا

قطار مجلل زندگی به روزترین و لوکس‌ترین قطاری است که شرکت ریلی رجا وارد ناوگان ریلی کشور کرده است و برای کسانی که ترس از پرواز دارند و سفرهای لوکس و راحت را ترجیح می‌دهند انتخابی ایده‌آل است، چرا که ظاهر قطار زندگی و امکانات کوپه‌های چهار نفره آن بسیار متفاوت است.

به محض ورود با نوشیدنی خوشامدگویی از مهمانان پذیرایی می‌شود و دمپایی راحتی برای تردد در راهرو در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. هر کوپه مجهز به دو مانیتور 18 اینچ است که مسافران می‌توانند از آرشیو فیلم و موسیقی آن با استفاده از هدفون‌هایی که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد استفاده کنند.

وب‌سایت بوکینگ پرشیا امکان خرید و استرداد آنلاین تمام قطارهای شرکت ریلی رجا را فراهم کرده است و مسافران می‌توانند در کمتر از دو دقیقه بلیط قطار مورد نظر را جستجو و خرید خود را نهایی کنند.