بلیط هواپیما داخلی


بلیط هواپیما داخلی


چگونه بلیط هواپیماهای داخلی را با بهترین قیمت بخریم؟،مسافرت یکی از لذت بخش ترین کار ها در دنیا است، برای انجام سفر یکی از مهمترین کار ها رفت و آمد است که هر شخصی دوست دارد به یک شیوه مسافرت کند، یکی از بهترین وسیله ها برای مسافرت هواپیما تهیه بلیط هواپیما و اطلاع از قیمت بلیط هواپیما است، شما می توانید با استفاده از هواپیما در کوتاه ترین زمان ممکن به مقصد برسید. سفر با هواپیما خوبی های بسیار زیادی دارد یکی از آن ها این است که شما سریع به مقصد می رسید و می توانید زمان بیشتری را در شهر مورد نظر که قصد سفر به آن دارید را سپری کنید همچنین خستگی راه که در مسافرت های زمینی مرسوم است را نخواهید داشت، البته سفر زمینی خوبی هایی دارد که مهمترین آن دیدن مناظر اطراف در راه سفر است که شما می توانید از شهر ها و روستاهای زیادی بازدید کنید.برای سفر با هواپیما اصلی ترین کار خرید بلیط هواپیما یا بلیط  چارترهواپیما است، در گذشته شما برای خرید بلیط هواپیما باید به دفاتر مسافربری و آژانس های هواپیمایی مراجعه می کردید که زمان زیادی می برد و همچنین قدرت انتخاب زیادی نداشته و از جزئیات دقیق آن نمی توانستید خبردار شوید، امروزه با رشد تکنولوژی و افزایش سایت های فروش آنلاین بلیط هواپیما شما می توانید به راحتی خرید بلیط هواپیما انجام دهید و نکته مهم در این است که می توانید قبل از خرید بلیط هواپیما اطلاعات و جزئیات دقیق خرید را از سایت های مختلف به دست آورید و ارزان ترین و بهترین بلیط موجود را تهیه کنید.


قبل از خرید بلیط هواپیما و خرید آنلاین بلیط هواپیما لازم است یک سری اطلاعات راجع به نحوه خرید بلیط هواپیما و همچنین انواع بلیط هواپیما داشته باشید.


خرید بلیط هواپیما : سیستمی و چارتری

حتما می دانید که بلیط هواپیما در نوع سیستمی و چارتر فروخته می شود و سایت ها و نرم افزار های بسیار زیادی در بستر اینترنت فراهم شده اند که می توانند در لحظه تمامی این پرواز ها را برای شما نشان دهند و شما به آسانی با استفاده از کارت بانکی و داشتن رمز دوم عابر بانک خرید بلیط هواپیما را به صورت آنلاین انجام دهید و رسید بلیط را از طریق ایمیل و یا دیگر شبکه های اجتماعی دریافت کنید.


واضح است که با این شیوه شما از ترافیک پر دردسر شهر خلاص می شوید و نیاز نیست برای تهیه یک بلیط ماشین روشن کنید و در این ترافیک رانندگی کنید و همچنین دنبال جای پارک مناسب بگردید.


این شیوه خرید بلیط هواپیما در حفظ محیط زیست و آرامش شهر کمک بسیار زیادی می کند و شما می توانید با قیمت بلیط هواپیما به صورت آنلاین و یا تشویق دیگران به این شیوه از خرید بلیط هواپیما نقش پر رنگی در حفظ محیط زیست ایفا کنید.

اگر وارد یکی از این سایت های خرید بلیط هواپیما شوید حتما با دو لغت چارتر و سیستمی برخورد خواهید کرد که ما در اینجا معنی و مفهوم این دو اصطلاح را به شما شرح خواهیم داد.


خرید بلیط هواپیما : بلیط سیستمی

بلیط سیستمی به بلیطی اطلاق می شود که ایرلاین ها و یا شرکت های هواپیمایی طبق پرواز های معین و از پیش تعیین شده اقدام به فروش بلیط آن ها می کنند.

در این شیوه خرید بلیط هواپیما سایت های فروش بلیط هواپیما که اغلب متعلق به آژانس های هواپیمایی می باشند به سرور و یا مرکز بلیط های ایرلاین و یا شرکت هواپیمایی متصل هستند و زمانی که شما خرید بلیط سیستمی از این سایت ها انجام می دهید در واقع به سایت اصلی ایرلاین وصل شده و این خرید انجام می شود ولی مرجع صادر کننده بلیط شما آژانس هواپیمایی است که شما بلیط خود را از سایت آن تهیه کرده اید.


بعد از خرید بلیط هواپیما از این سایت ها مبلغی به عنوان پورسانت فروش از جانب شرکت های هواپیمایی و یا ایرلاین ها به این سایت فروشنده بلیط هواپیما پرداخت می شود.

اما اصطلاح چارتر با سیستمی کمی متفاوت است، چارتر در لغت به معنی اجاره چند و یا تمام صندلی های یک هواپیما است، آژانس های مسافرتی و گردشگری گاهی به خصوص در ایام تعطیلات عید نوروز و یا تابستان که حجم مسافر زیاد می شود اقدام به اجاره بخشی و یا تمام صندلی های هواپیما برای یک روز خاص و ساعت مشخص می کنند. در این شیوه آژانس ها پول تمام صندلی های هواپیما را به صورت یک جا البته با تخفیف پرداخت می کنند و مسئولیت فروش و استفاده از آن را به عهده می گیرند.


خرید بلیط هواپیما به صورت چارتر این حسن را دارد که ممکن است در یک مسیر و یک روز خاص قیمت این نوع بلیط بسیار ارزان شود و شما می توانید با کمترین هزینه که گاهی کمتر از قیمت بلیط اتوبوس و بلیط قطار در همان مسیر است خرید بلیط هواپیما و بلیط هواپیما ارزان انجام دهید و با قیمت باور نکردنی سفر خود را انجام دهید، البته این برای زمانی اتفاق می افتد که آژانس مسافرتی بلیط های یک پرواز خاص را خریداری کرده ولی بنا به دلایل گوناگون بعضی از صندلی های آن خالی مانده است، در این هنگام آژانس هواپیمایی ترجیح می دهد برای تشویق مردم به خرید بلیط هواپیما قیمت را کاهش داده تا ضرر و زیان حاصل از عدم فروش بلیط های خریداری شده کمتر شود.


خرید بلیط هواپیما : تعطیلات نوروز

ذکر این نکته نیز ضروری است که در ایام تعطیلات به خصوص در عید نوروز که متقاضی خرید بلیط هواپیما بسیار زیاد می شود این آژانس ها قیمت بلیط را افزایش داده و گاهی چند برابر قیمت واقعی به فروش می رسانند.

باید به خاطر داشته باشید که قوانین بلیط چارتر با بلیط سیستمی متفاوت است، شما در صورتی که بلیط سیستمی خریداری کنید در هر زمان می توانید بلیط خود را طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری کنسل و یا تعویض نمایید، ولی بلیط چارتر تابع قوانین داخلی آژانس چارتر کننده خواهد بود.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما یا خرید بلیط هواپیما آنلاین به صورت چارتر دارید قبل از خرید حتما از قوانین آن اطمینان حاصل کنید تا در صورتی که بعد از خرید بخواهید بلیط خود را کنسل کنید با مشکل مواجه نشوید.

امیدواریم اطلاعات خوبی راجع به خرید بلیط هواپیما از این مقاله دریافت کرده باشید و توانسته باشیم در این زمینه کمک هرچند کوچک به شما عزیزان کرده باشیم.