بلیط هواپیما شیراز ارزان


بلیط هواپیما شیراز ارزان


بلیط هواپیما شیراز ارزان : شهر شعر فارسی


بلیط هواپیما شیراز ارزان ، شهر مستطیلی شکل شیراز با مساحتی حدود 1268 کیلومترمربع در جنوب غربی ایران قرار دارد. این شهر مرکز استان فارس می باشد. اطراف شیراز را رشته کوه هایی مانند دیوار پوشانده اند . این رشته کوه ها از جهت غرب کوه دراک و از جهت شمال کوههای سبزپوشان، بمو، باباکوهی و چهل مقام می باشند. قدمت شهر شیراز به پیش از اسلام بر می گردد و در بعضی از منابع و اسناد از نامهای تیرازیس، شیرازیس و شیراز برای آن استفاده شده است. خرید بلیط هواپیما و بلیط چارتر در بوکینگ پرشیا به صورت اینترنتی مهیا می باشد. این شهر زیبا پایتخت بوییان، صفاریان و زندیان بوده است. خاک شیراز به دلیل آن که این شهر در منطقه زاگرس جنوبی قرار دارد ، بسیار حاصلخیز می باشد. به گونه ای که وقتی با بلیط هواپیما شیراز ارزان و بلیط شیراز در هر فصلی از سال به این شهر زیبا رسیدید خواهید دید که بسیاری از مزارع اطراف شهر در تمامی از فصول در زیر کشت می باشند.


بلیط هواپیما شیراز ارزان : غذاهای شیراز

غذاهای هر شهری که به آن جا سفر کنید بخش جداناپذیر آن شهر محسوب می شوند. خوردن غذاهای خوش طعم و لذیذ در فصل های زیبای بهار و اردیبهشت در مناظر خوش آب و هوا می تواند برای تمام افرادی که با بلیط هواپیما شیراز ارزان به این شهر سفر می کنند خاطره انگیز باشد. کلم پلو و فالوده ی شیرازی از پر طرفدارترین خوراکی های شیراز می باشند که کمتر کسی را می توان یافت که آن ها را امتحان نکرده باشد. جاذبه های توریستی و گردشگری فراوانی که در شهر شیراز وجود دارد، از آتشکده ی صمیکان تا چاه مرتاض علی، از رشته کوه های شمال شیراز تا گردشگاه چشمه سلمانی ، همه و همه بهانه ی خوبی برای رزرو بلیط هواپیما شیراز ارزان و آگاهی از قیمت بلیط ارزان شیراز می باشد. در زیر بخشی از مکان های توریستی ، تفریحی شیراز برای شما معرفی شده است.برای دریافت قیمت بلیط هواپیما به سایت بوکینگ پرشیا مراجعه فرمایید.


بلیط هواپیما شیراز ارزان : آرامگاه حافظ


یکی از غزل سرایان معروف ایرانی که آوازه ی او حتی در دوره ی خودش در جهان پیچید ، خواجه شمسالدین محمد می باشد. این سخنور نامی و بزرگ ایران مشهور به لسانالغیب، ترجمان الاسرار، لسانالعرفا ، ناظمالاولیا است. او کل قرآن را می توانست با چهارده روایت بخواند و از آن جا که تمامی این کتاب آسمانی را حفظ بود ، به حافظ معروف شد. در دیوان حافظ اشعار مختلفی همچون قصیده، مثنوی، رباعی و حدود پانصد غزل به چشم می خورد. بلیط هواپیما شیراز ارزان و پرواز تهران شیراز را از بوکینگ پرشیا بخواهید. از آنجا که بیشتر اشعار حافظ از نوع غزل می باشد ، مردم ایران و جهان او را با غزلیاتش می شناسند. پدر حافظ بهاءالدین که فردی بازرگان بود در دوران کودکی محمد چشم از جهان فرو بست. شمس الدین محمد و مادرش که از اهالی کازون بود ، بنا بر برخی منابع بعد از فوت پدر دوران سختی را سپری کردند، اما با این حال او شاگرد بهترین استادان زمان خود نظیر سيد شريف جرجاني و ابو عبدالله قوامالدين بوده است. هیچ کس زمان دقیق تولد و وفات شمس الدین محمد را نمی داند و این تاریخ ها را تخمینی می زنند. در سفر به شیراز حتما بلیط هواپیما شیراز ارزان را از ما بخواهید. به هر حال پس از وفات حافظ او را در شمال شهر شیراز ، مکانی در باغ مصلی که او بسیار به آنجا رفت و آمد می کرد به خاک سپردند، که امروزه به این محل حافظیه می گویند. گفته شده است که محمد گلندام ملازم و دوست حافظ اشعار او را جمع آوری و حفظ کرد.


اولین بار شمسالدین محمد یغمایی بر بالای قبر حافظ مقبره ای ساخت، و بارها این آرامگاه طی دوران های مختلف مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. در سال 1189 هجری قمری در دوران کریم خان زند ساختمان زیبایی بر روی مزار حافظ ساخته شد. ساختمان حافظ چهار ستون سنگی دارد که از طرف چپ و راست به دو اتاق و از شمال و جنوب به فضای سرسبزی محدود می شود. قبر خواجه شیراز که با تهیه بلیط هواپیما شیراز ارزان خواهید دید همان قبری است که به دستور کریم خان زند توسط حاج آقاسی بیگ افشار آذربایجانی ساخته شده است. بر روی قبر حافظ دو غزل از غزلیات او به خط نستعلیق حک شده است.


بلیط هواپیما شیراز ارزان : دروازه قرآن


از شش دروازه شهر شیراز فقط و فقط یک دروازه به نام دروازه ی قرآن باقی مانده است. این دروازه به صورت طاقی مرتفع بین دو کوه باباکوهی و چهل مقام در شمال شرقی شهر شیراز قرار گرفته است. دروازه ی قرآن در دوران دیلمیان به دستور عضدالدوله ساخته شد و بخاطر قرآنی که در این دروازه قرار داشت ، به آن دروازه ی قرآن گفتند. بلیط هواپیما شیراز ارزان را به صورت اینترنتی از بوکینگ پرشیا تهیه نمایید. این طاق به دلیل آن که رو به خرابی نهاده بود در زمان کریم خان زند دوباره مرمت گردید و یک اتاق به بالای آن اضافه شد که دو قرآن به خط سلطان ابراهیم بن شاهرخ تیموری در آن قرار دادند. هم اکنون این دو قرآن در موزه ی پارس نگه داری می شود. در دوران قاجاریه این بنا دوباره مرمت شد، اما در دوران رضاخان سال 1315 دروازه ی قرآن را به منظور توسعه ی راه با دینامیت خراب کردند.


دروازه ای که شما با سفارش بلیط هواپیما شیراز ارزان خواهید دید همان دروازه ای است که بخاطر تلاش های زیاد یک بازرگان شیرازی به نام حاج حسین ایگار در سال 1327 کمی پایین تر از دروازه ی قدیمی احداث شده است. این دروازه ی جدید در مقیاسی بزرگتر با اتاقی مستطیلی شکل بر بالای آن برای گذاشتن قران بنا گردید. در روی این دروازه آیاتی از قرآن را به خط ثلث و نسخ نوشته اند. بازرگان ایگار معروف به اعتماد التجار، وصیت کرد که قبر او را در اتاق کوچک سمت چپ مقبره قرار دهند ، که هم اکنون این اتاق در قسمت شرقی دروازه آرامگاه او می باشد. امروزه اطراف دروازه ی قرآن بسیار تغییر کرده و بصورت مکانی برای گردش و تفریح درآمده است.بلیط هواپیما ارزان را از سایت بوکینگ پرشیا تهیه بفرمایید.


بلیط هواپیما شیراز ارزان : چاه مرتاض علی


بلیط هواپیما شیراز ارزان این امکان را به شما می دهد که در روی تپه ای نزدیک به دروازه قرآن یعنی در ورودی شهر شیراز بنایی متعلق به دوران صفویان که به آن چاه مرتاض علی می گویند، را مشاهده کنید. دلیل نام گذاری این بنا به اعتقاد بسیاری از افراد این است که قبلا شخصی به نام مرتاض علی در آن مکان به عبادت می پرداخته است. گفته می شود که این مکان ابتدا عبادتگاه زرتشیان بوده است که بعد از ظهور اسلام محرابی بر بالای آن ایجاد شده و آن را تبدیل به عبادتگاهی اسلامی کرده اند. این بنا که از سنگ و ساروج ساخته شده است دارای چندین اتاق می باشد.

ورودی های این بنا خیلی کوتاه هستند به طوری که برای عبور از آن ها باید کمی خم شوید و به احتمال زیاد علت آن این است که زائران هنگام ورود ادای احترام به این مکان بکنند. در قسمت پایین طاق نمای این بنای تاریخی چاه و سردابه ای قرار دارد که با پله هایی ناهموار در دل سنگ کوه ایجاد شده است. اگر با خرید بلیط هواپیما شیراز ارزان در شب های شنبه به این مکان بروید افراد زیادی را در آن جا مشاهده می کنید که نذورات خود را آنجا پخش می کنند یا به چله نشینی و اعتکاف می پردازند.