بلیط هواپیما شیراز چارتر


بلیط هواپیما شیراز چارتر 


بلیط هواپیما شیراز چارتر : سفری به آرامگاه شاعران نامی ایران


بلیط هواپیما شیراز چارتر ، یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در کشور ما شهر شیراز می باشد که دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی بسیاری است . این شهر یکی از پر مسافر ترین شهرهای کشورمان است . سریع ترین راه برای مسافرت به شیراز خرید بلیط هواپیما شیراز چارتر است. خرید بلیط هواپیما شیراز چارتر امروزه به راحتی امکان پذیر می باشد. خرید بلیط هواپیما و بلیط چارتر را از بوکینگ پرشیا بخواهید. جاذبه های گردشگری این شهر به قدری زیاد است که سالانه گردشگران بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان برای دیدن جاذبه های گردشگری در شهر شیراز به این شهر مسافرت میکنند. در واقع می توان با خرید  بلیط هواپیما شیراز چارتر یا بلیط ارزان شیراز به اماکن جذاب تاریخی و فرهنگی و محل های تفریحی بسیار زیادی دسترسی پیدا کرد. برای اینکه بتوانیم با زوایای جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر آشنا شویم در متن زیر تعدادی از آنها را به عنوان نمونه اشاره خواهیم نمود. اماکن بسیار معروفی مثل آرامگاه حافظ ، آرامگاه سعدی ، تخت جمشید که از شهرت بسیار زیادی برخوردار می باشند. چنانچه یک ایرانی هستید نام این اماکن به گوش شما آشنا است حتی اگر که فرصت بازدید از آن ها را پیدا نکرده باشید. اما جاذبه های گردشگری شهر شیراز به همین اماکن معروف و مشهور که نام برده شده محدود نمی شود. بهترین زمان سفر به شیراز اردیبهشت است . این شهر در ماه اردیبهشت با عطر بهارنارنج پر می شود و به معنای واقعی کلمه مثل یک بهشت می شود.برای خرید بلیط هواپیما و اطلاع از قیمت بلیط هواپیما در سایت بوکینگ پرشیا مقصد مورد نظر را جستجو نمایید


 


بلیط هواپیما شیراز چارتر : تاریخ شیراز


اگر از بلیط های چارتر و نحوه خرید و فروش آن آشنایی داشته و قصد خرید بلیط هواپیما شیراز چارتر را دارید با ما همراه شوید. شیراز پر از جاذبه های گردشگری ، تاریخی و ادبی است.این شهر در زمان قدیم پایتخت ایران بوده است و به خاطر تخت جمشید مشهور است.نام شیراز از گذشته تاکنون به نامهای تیرازیس، شیرازیس و شیراز بوده است. شیراز به شهر شعر، باغ، گل و بلبل شهرت دارد. اگر برای دیدن آرامگاه شاعران نامی ایران زمین مثل حافظ و سعدی لحظه شماری می کنید، خرید بلیط هواپیما شیراز چارتر و اطلاع از قیمت بلیط ارزان شیراز را از دست ندهید و راهی شیراز شوید.


 بلیط هواپیما شیراز چارتر : آب و هوای شیراز


استان فارس دارای سه ناحیهی آب و هوایی مختلف است ناحیه کوهستانی شمال، شمال غرب و غرب که زمستانهای سرد و بهار و تابستانی ملایم و دلنشین دارد. ناحیهی مرکزی که در زمستانها آب و هوای نسبتاً معتدل و تابستانها هوایی گرم و خشک دارد. شهرهایی مثل شیراز، فسا، فیروزآباد و کازرون از جمله شهرهای معتدل هستند. ناحیهی جنوب و جنوب غرب، که در زمستانها معتدل و تابستانها بسیار گرم است. فصل بهار بهترین فصل برای سفر به شیراز و تهیه بلیط هواپیما شیراز چارتر است چرا که در این فصل اکثر نواحی استان فارس آب و هوای بهاری مطلوبی دارند و احساس گرما نمی کنید. با تهیه  بلیط هواپیما شیراز چارتر می توانید باغ ها و اماکن دیدنی شیراز را از نزدیک ببینید. این شهر زیبا و پرآوازه از گذشته تاکنون به داشتن باغهای زیاد و زیبا شهرت داشته است که امروزه بیشتر این باغهای شیراز در شمال غرب آن و مناطق قصردشت، کشن، چمران و معالیآباد قرار دارد و معروف ترین و زیباترین باغهای شیراز عبارتند از:


 


    

بلیط هواپیما شیراز چارتر : باغ ارم

    

بلیط هواپیما شیراز چارتر :  باغ عفیفآباد

    

بلیط هواپیما شیراز چارتر : باغ دلگشا

    

بلیط هواپیما شیراز چارتر : باغ جهاننما

بلیط هواپیما شیراز چارتر : باغ جهان نما شیراز


باغ جهان نما قدیمی ترین باغ شیراز و بهشتی کوچک است که در نزدیکی آرامگاه حافظ قرار دارد و در رده آرامگاه حافظ، هفت تنان، دروازه قرآن، خواجوی کرمانی، بابا کوهی، باغ ملی، گهواره دید، کتابخانه ملی اسناد و... جای دارد. اگر قصد خرید بلیط هواپیما شیراز چارتر و سفر به شهر تاریخی شیراز را دارید . قیمت بلیط هواپیما شیراز پیشنهاد می شود حتما سری به این باغ قدیمی و زیبا بزنید. عمارت کوشک در وسط این باغ بزرگ و زیبا قرار دارد که کریم خان 1158 قمری این عمارت را ساخته است. قدمت این باغ به دوره ال مظفر ، ال اینجو می رسد و در قرن هشتم هجری قمری و قبل از یورش تیمور گورکانی به شیراز بسیار آباد بوده است. در این باغ درختهای تنومند و کهن سرو و نارنج، شمشاد سبز، رزهفترنگ، بنفشه، اطلسی و گلهای داوودی زیادی وجود دارد که بخش عمده ای از فضای سبز باغ را تشکیل می دهند. عمارت کوشک در وسط باغ نیز بر زیبایی این باغ افزوده است . این عمارت به سبک عمارت کلاه فرنگی طراحی شده است.بلیط هواپیما ارزان را از سایت بوکینگ پرشیا تهیه بفرمایید.


بلیط هواپیما شیراز چارتر : نارنجستان قوام


نارنجستان قوام در فصل بهار به ویژه اردیبهشت همانند بهشتی می ماند که هر مسافری را مدهوش می سازد. باغ نارنجستان قوام که به باغ قوام مشهور است، بین سال های ۱۲۵۷ تا ۱۲۶۷ هجری شمسی، مقارن با حکومت ناصرالدین شاه قاجار و بدستور علی محمد خان(قوام الملک دوم) و پسرش محمد رضا خان(قوام الملک سوم) در شیراز ساخته و تکمیل شده است در این باغ عمارتی بسیار زیبا وجود دارد که از نظر هنرهایی از قبیل آیینه کاری، شیشه کاری، نقش پردازی، منبت کاری، سنگ تراشی، گچ کاری و مقرنس کاری بکار رفته در آن از زیباترین بناهای شیراز است. این شهر دارای جاذبه های طبیعی بسیاری از جمله تنگه دم اسب است .


بلیط هواپیما شیراز چارتر : تخت جمشید


تخت جمشید یکی از باشکوه ترین کاخ های ایرانی مربوط به دوره هخامنشیان است ساخت این کاخ که از سال 512 قبل از میلاد آغاز شد و اتمام آن 150 سال طول کشید. تخت جمشید، پارسه، پرسپولیس، پرسه پلیس، هزارستون و یا چهل منار پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده و به مدت حدود ۵۰ سال، مرکزی برای برگزاری مراسم آیینی و جشن ها به ویژه نوروز بوده است. در روز اول نوروز و موقع تحویل سال انبوهی از جمعیت از کشورهای مختلف جهان با خرید  بلیط هواپیما شیراز چارتر به این مکان می روند تا شاهد برگزاری آیین جشن نوروز باشند. شلوغ ترین زمان برای خرید بلیط هواپیما شیراز چارتر و بازدید از تخت جمشید نوروز به ویژه موقع تحویل سال است در این مکان در موقع تحویل سال مراسم باشکوهی برگزار می شود و آیین پیشدادی را جشن می گیرند.

تخت جمشید دارای کاخ های بسیاری است که از میان کاخ های تخت جمشید کاخ آپادانا قدیمی ترین و باشکوه ترین کاخ است. این کاخ 3660 متر مربع مساحت دارد. تالار اصلی 36 ستونی (6*6) و در شرق و غرب و شمال دارای ایوانهای 12 ستونی (2*6) است ستون های این کاخ حکاکی شده است. بلیط ارزان هواپیما را فقط از بوکینگ پرشیا تهیه کیند.