بلیط هواپیما چارتر


بلیط هواپیما چارتر


بلیط هواپیما چارتر : خرید بلیط هواپیما چارتر

بلیط  چارتر، چارتر به معنی دربست کردن است و برای رزرو هتل ، بلیط قطار و انواع وسایل حمل و نقل عمومی کاربرد دارد. بلیط چارتری زمانی به کار میرود که آژانسهای هواپیمایی تعدادی از صندلی های یک پرواز را برای خودشان کرایه کرده و سپس به مشتری میفروشند.

خرید بلیط هواپیما چارتر و خرید بلیط هواپیما برای مسافر دارای مزایا و معایبی است ازجمله معایب این نوع بلیط ها آن است که پس از خرید قابل انتقال و بازپرداخت نیست.

بلیط هواپیما چارتر توسط چارتر کننده قیمتگذاری میشود و جالب است بدانید اگر شرکت هواپیمایی نتواند بلیط پرواز را به فروش برساند ضرر و زیان آن به عهده آژانس است.

ازاینرو آژانسهای هواپیمایی میکوشند بلیط هواپیما چارتر را با کمترین سود و سریعترین زمان ممکن به فروش برسانند؛ بنابراین تهیه این بلیط ها برای مسافران به صرفه خواهد بود.

هیچگاه بلیط هواپیما چارتر را با هواپیمای چارتری اشتباه نکنید هواپیماهای چارتری ظرفیت کمتر از 10 نفر دارند و بسیار لوکس و با امکانات راحت و لاکچری هستند. مسلماً قیمت این پروازها بسیار گرانتر از بلیط هواپیما چارتر و سایر پروازهاست.

بهطورکلی ما دو نوع بلیط هواپیما داریم دسته اول پروازهای سیستمی یا معمولی هستند و دسته دوم پروازهای چارتری هستند درواقع این پروازها بخشی از پروازهای سیستمیاند که آژانس هواپیمایی به قیمت عمده و مناسبتر از پروازهای سیستمی خریداری کرده تا در اختیار مشتریانش قرار دهد.

درصورتیکه بلیط هواپیما چارتر به فروش نرسد ضرر و زیان آن متوجه آژانس هواپیمایی خواهد بود ازاینرو آژانسها برای کاهش ضرر و زیان خود در ساعات آخر نزدیک به پرواز هواپیما این بلیط ها را بعضاً با تخفیفهای بالا و قیمت بسیار مناسب به فروش میرسانند. قابل ذکر است که سامانه بوکینگ پرشیا امکان رزرو هتل مشهد، رزرو هتل کیش، رزرو هتل دبی و رزرو هتل استانبول را با کارتهای شتاب فراهم نموده است.

بنابراین پروازهای چارتری و معمولی هیچگونه تفاوتی در نوع خدمات، کادر پروازی و نحوه ارائه خدمات ندارند. تنها تفاوت آنها در شیوه فروش بلیط ها بوده و بسته به اینکه آژانس هواپیمایی کل هواپیما یا بخشی از صندلیهای آن را پیشخرید کرده باشد فول چارتر یا سیت چارتر نامیده میشوند.

بنابراین انتظار میرود درزمانی که صندلیهای پرواز سیستمی به فروش رسیده باشد شما بتوانید بلیط هواپیما چارتر تهیه کنید.

پروازهای چارتری معمولاً علاوه بر عدم امکان کنسلی و تغییر نام از تنوع زیادی هم برخوردار نیستند و تنها در مسیرهای خاصی ارائه میشوند.

بنابراین زمانی که برنامه سفر شما قطعی شده و قصد کنسل کردن آن را ندارید و در خطوط پروازی موردعلاقه شما بلیط هواپیما چارتر وجود دارد خرید این بلیط ها بهترین گزینه برای شماست.

قیمت بلیط های چارتر روی دیگری هم دارد بلیط هواپیما چارتر در ایام شلوغ سال و هنگامیکه سفر زیاد است ممکن است گرانتر از قیمت واقعی به دست مصرفکننده برسد و ازآنجاکه تعیین قیمت آن به عهده آژانسهای هواپیمایی است آن را به هر قیمتی که اراده کنند خواهند فروخت.


بلیط هواپیما چارتر : چه زمان قیمت پرواز چارتری از اتوبوس کمتر است؟

بلیط هواپیما چارتر و خرید بلیط هواپیما درزمانی که مسافرتها در رکود بسر میبرند و چند ساعت مانده به پرواز هواپیما به کمترین حد خود میرسند. در مواردی مثلاً در اسفند ماه مشاهدهشده قیمت بلیط هواپیما چارتر در برخی مسیرها از بلیط اتوبوس هم


ارزانتر خواهد بود. بلیط اتوبوس مشهد را از ما بخواهید.

لازم است بدانید آژانسهای هواپیمایی هیچ مسئولیتی در قبال مشکلات پرواز اعم از تأخیر یا گمشدن بار شما ندارند و شرکتهای هواپیمایی مسئول رسیدگی به چنین مشکلاتی خواهند بود.

برای یافتن بهترین بلیط ها لازم است کوکیهای مرورگر خود را پاککنید بهاینترتیب امکان ملاحظه سایتهای تبلیغاتی کاسته شده و امکان یافتن بلیط های بهتر باقیمت پایینتر برای شما فراهم میشود.


علاوه بر قیمت بلیط به شرایط سفر، مدتزمانی که درراه هستید و شرایط پرواز دقت کنید گاهی یک پرواز کمی ارزانتر به صدمات جسمی و سختیهایی که حین یک پرواز بسیار طولانی میبایست متحمل شوید نمیارزد.

اشتباهی که برخی افراد هنگام تهیه بلیط  چارتر مرتکب میشوند آن است که ارزانترین بلیط ممکن را خریداری میکنند اما به هزینههای جانبی اصلاً فکر نمیکنند. مثلاً ممکن است یک فرودگاه خارج از شهر را انتخاب کنید که علیرغم ارزانی سفر هزینه گزاف کرایه تاکسی خارج شهر را به شما تحمیل کند و درنهایت به چند برابر شدن هزینه های سفر شما منجر شود. در خرید بلیط خارجی دقت کنیم مثلا اگر بلیط هواپیما استانبول را می خرید توجه کنید که فرودگاه در چه موقعیتی قرار دارد.


بلیط هواپیما چارتر : مراکز معتبر و شناخته شده

هنگام تهیه بلیط هواپیما چارتر و بلیط ارزان هواپیما دقت کنید از مراکز معتبر و شناخته شده خرید کنید. در این صورت احتمال متضرر شدن شما به میزان قابل توجهی کاهش مییابد.

در حالت فول چارتر معمولاً آژانسهای مسافرتی اقدام به رزرو هتل، ارائه خدمات گردشگری ، لیدر و گشت میکنند و پرواز را بهصورت یک پکیج کامل تور به فروش میرسانند. در این صورت انتخاب سفرهای تفریحی به این شکل برای مسافر هم بسیار به صرفه خواهد بود و نهایتاً استرس رزرو هتل و راهنمای سفر مناسب هم نخواهد داشت.

جالب است بدانید که تصور عمومی مردم بر این است که بلیط هواپیما چارتر و بلیط چارتر نسبت به مسافرتهای سیستمی از کیفیت نازل تری از خدمات برخوردار بوده و مسافر حین سفر خدمات کمتری را دریافت خواهد کرد. درصورتیکه این تصور کلیشهای کاملاً اشتباه بوده و نام بلیط هواپیما چارتر تنها به شیوه ارائه بلیط اشاره داشته و به شیوه ارائه خدمات مربوط نمیباشد و همه پروازها ازاینجهت از یک استاندارد واحد تبعیت میکنند بهاینترتیب کیفیت پروازهای سیستمی و چارتری ازاینجهت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

بنابراین قیمت پروازهای سیستمی ازآنجاکه از سوی سازمان هواپیمایی تعیین میشود اغلب اوقات بسیار گرانتر از بلیط هواپیما چارتر میباشد. ازاینرو مسافران ترجیح میدهند پروازهای چارتر را نسبت به پروازهای سیستمی انتخاب کنند.

زمانی که بلیط یک هواپیما چارتر میشود شرکتهای هواپیمایی هیچ حقی نسبت به آن نداشته و قادر به فروش آن نخواهند بود. بلیط هواپیما چارتر تنها از طریق آژانس هواپیمایی خرید کننده آن قابلفروش میباشد.

بدین ترتیب با انتخاب بلیط در زمان مناسب و باقیمت مناسب قادر خواهید بود یک بلیط مناسب تهیه کرده و یک سفر خوب را تجربه کنید. قیمت بلیط هواپیما می توانید در این امر نیز برای شما مفید باشد.