بلیط چارتر شیراز


بلیط چارتر شیراز


بلیط چارتر شیراز : خرید بلیط چارتر شیراز

 

بلیط چارتر شیراز، مسیر های هوایی تهران-شیراز، و مشهد-شیراز از مسیر های هوایی پر تردد محسوب می شوند به همین دلیل خرید بلیط هواپیما و صدور آنی بلیط چارتر شیراز از این شهر های مبدا در بیشتر طول سال ممکن است.

 


بلیط چارتر شیراز : جاذبه های سیاحتی شیراز

زمان ایده آل برای خرید بلیط چارتر شیراز اردیبهشت ماه است که شکوفه های بهار نارنج باز شده باشند، و رایحه ی بابونه ها و شکوفه های بهار نارنج و بوی گل رز شهر را پر کرده باشد. تهیه بلیط شیراز در این زمان فرصت مناسبی برای مسافرت می باشد.

حافظیه، معروف ترین جاذبه گردشگری شیراز، به آرامگاه حافظ واقع در شمال شهر و در سمت جنوب دروازه قرآن اطلاق می شود. تالار مجموعه حافظیه که از بناهای دوران زندیان است، با ۵۶ متر طول و ۸ متر عرض بر ۲۰ ستون پنج متری تکیه دارد. در گذشته تالار شامل ۴ ستون و ۴ حجره می شد که بعدها حجره ها از فضای آن حذف شدند. در سمت شرق و غرب تالار ۲ اتاق -یکی متعلق به سازمان میراث فرهنگی و دیگری دفتر آرامگاه- وجود دارند. شیوه معماری این تالار با الهام از معماری هخامنشیان انجام شده است. تهیه بلیط چارتر می تواند برای شما بسیار مفید و مناسب باشد.آرامگاه شاهچراغ واقع در شیراز، آرامگاه میر سید احمد پسر امام موسی کاظم است و به عنوان یک مکان مقدس و فرهنگی ثبت شده است. این بنا در در قرن ششم قمری و در دوره اتابکان فارس بنا گردیده و کاشی کاریهای نمای گنبدهای آن بسیار زیبا هستند. فضای داخلی بنا نیز با آینه های رنگین، آیینه کاری شده و با خوشنویسی زینت یافته است. ضریح نقره ای آرامگاه در شاه نشین زیر گنبد واقع شده است. به دلیل وجود این بنای مذهبی در شهر ممکن است بتوانید در مناسبت ها مذهبی هم بلیط چارتر شیراز و بلیط ها لغو شده لحظه آخری با قیمتی پایین تر از قیمت بلیط هواپیما های عادی بلیط ارزان پیدا کنید.باغ جهان نمای شیراز، یک جاذبه توریستی دیگر و همچون سه باغ شناخته شده ی دیگر شیراز یعنی باغ دلگشا، باغ ارم و باغ تخت، متعلق به دوران آل مظفر و آل اینجو است. تیمور گورکانی به باغ جهان نما و سایر باغهای معروف آن دوران علاقه مند شد و نمونه هایی مانند آن ها را در نواحی اطراف زادگاه خود یعنی سمرقند احداث کرد و این باغ ها را نیز باغ جهان نما نامید. به همین دلیل با خرید یک بلیط لحظه آخری شیراز و بازدید از باغ جهان نما، می توانید ادعا کنید باغ های سمرقند را نیز دیده اید.این باغ در دوره صفویه نیز با شکوه و واجد اهمیت بوده است. گردشگران فرانسوی مانند شارون و تاورنیه که در زمان حکومت صفویه از این شهر بازدید کردند، در نوشته های خود از خیابان زیبایی یاد کرده اند که از تنگ الله اکبر تا بقعه میر علی بن حمزه (خیابان حافظ کنونی) ادامه داشته و در دو سمت آن باغهای زیبایی قرار داشته اند.

عمارت کلاه فرنگی یا موزه پارس، در باغ نظر شیراز بنا شده است و در دوران حکومت کریم خان زند، این باغ و عمارت زیبا محلی برای پذیرایی از میهمانان و سفیران خارجی و برگزاری مراسم رسمی و جشن گرفتن اعیاد مختلف بوده است. پس از مرگ کریم خان زند نیز او را در این باغ به خاک سپردند.دروازه قرآن: این دروازه در میدان قرآن شیراز، یعنی تقاطع بولوار هفت تنان و ربانی شیرازی یعنی ورودی شهر قرار دارد. دروازه قرآن در دوران حکومت دیلمیان بنا شده و قرانی در بالای طاق آن جایگذاری شده است تا مسافرین به برکت زیارت قرآن، سفر امنی داشته باشند. گرچه در صورت خرید بلیط چارتر شیراز شما ناچار از فرودگاه وارد شهر می شوید، شما هم می توانید در طور گردش خود در شهر از زیر این دروازه نیز بگذرید.رزرو هتل خارجی به صورت آنلاین در بوکینگ پرشیا مهیا بوده و می توان رزرو هتل دبی و رزرو هتل استانبول را فراهم نموده است.


بلیط چارتر شیراز : فرودگاه بینالمللی شیراز یا فرودگاه شهید دستغیب

این فرودگاه پس از فرودگاه امام خمینی از لحاظ تجهیزات ناوبری و الکترونیک مجهزترین فرودگاه ایران محسوب می شود و چهارمین فرودگاه پر ترافیک کشور است، و شما می توانید بلیط چارتر شیراز را در پرتردد ترین مسیر های هوایی آن به سایر کلان شهر ها به راحتی پیدا کنید. بلیط اتوبوس و قطار رجا را از بوکینگ پرشیا بخواهید.


فرودگاه بینالمللی شیراز همچنین دارای کاربرد نظامی است، و پایگاه منطقه جنوب هواپیمایی آسمان محسوب می شود. شرکت هواپیمایی این فرودگاه که بلیط چارتر شیراز را نیز به فروش می رساند، سپهران نام دارد. امکانات دیگر این فرودگاه شامل CIP-VIP، پارکینگ خودرو، امکان رزرو هتل، باجه های اطلاع رسانی، مسجد، اطلاعات، باجه ارزی، خود پردازها و تسهیلات مورد نیاز معلولین می شود.فرودگاه بینالمللی شیراز ۱۵ مسیر هوایی دارد که در مسیرهای داخلی به شهرهای تهران، تبریز، مشهد، اهواز، اصفهان، ساری، نوشهر، آبادان، بوشهر، بندرعباس، کرمان، کرمانشاه، لارستان، لامرد، کیش، لاوان، قشم، سیری، ماهشهر، خارک، عسلویه و رشت پرواز دارند. در مسیرهای خارجی به کشورهای مالزی، سوریه، قطر، امارات متحده عربی (دبی، ابوظبی و شارجه)، امان، کویت، ترکیه، عراق، بحرین و عربستان ارمنستان جمهوری آذربایجان گرجستان امان به صورت مرتب پرواز داریم و در موارد دیگر نیز پرواز هایی به مقصد روسیه، پاکستان، مصر و سودان نیز انجام میشود. درکل ۱۸ مقصد بلیط خارجی برای پرواز های شیراز موجود هستند که بلیط هواپیما استانبول یکی از آنها است. برای یافتن بلیط ارزان هواپیما در بوکینگ پرشیا دیدن نمایید.