بلیط چارتر هواپیما


بلیط چارتر هواپیما


بلیط چارتر، واژه ی charter به معنای اجاره ی تام الاختیار یا دربست است که بیشتر در بین آژانس های گردشگری شناخته شده است. بلیط چارتر هواپیما عموما بدین گونه است که تمامی بلیط های یک پرواز توسط آژانس های هوایی و یا ارگان های مختلف دولتی و خصوصی رزرو می شود و وظیفه ی فروش تمام بلیط چارتر هواپیما آن پرواز به نهاد مربوطه واگذار می گردد. خرید بلیط هواپیما را با بوکینگ پرشیا تجربه کنید.


هر آژانس چارتری با توجه به شرایط متناوبی به فروش این گونه بلیط ها می پردازد و کاملا واضح است که این نوع پرواز ها برای آژانس ها سود بیشتری را دارا هستند، و این به آن دلیل است که در پروازهای چارتری آژانس ها به علت خرید عمده هزینه ی کمتری را پرداخت می کنند و بلیط چاتر هواپیما خود را با قیمت دلخواه و به صرفه شان به فروش می رسانند.


موارد بسیار زیادی وجود دارد که قیمت بلیط چارتر هواپیما را تحت الشعاع قرار می دهد،از جمله این موارد می توان به تورهای لحظه آخری و یا دقیقه نود اشاره کرد.

اینگونه بلیط ها در روزهای آخر پرواز و به صرف تکمیل ظرفیت پرواز گاها تا تخفیف 70 درصدی نیز پیش می روند و شاید بهترین و به صرفه ترین روش تهیه ی یک بلیط چارتر هواپیما ارزان قیمت همین مورد باشد، شما می توانید به آسانی و سهولت با مراجعه به پایگاه های اینترنتی فروش بلیط چارتر هواپیما و سیری در بستر اینترنت خیل عظیمی از تنوع بلیط چارتر هواپیما لحظه آخری را مشاهده کرده و با توجه به مبلغی که برای سفر خود در نظر دارید بلیطی مطلوب و مقرون به صرفه را بیابید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که بلیط های چارتر به هیچ عنوان از سوی شرکت های هواپیمایی قابل دسترسی نیست و عمدتا در فصل های شلوغ و پر تردد سال در اختیار آژانس های گردشگری قرار می گیرد و شرکت های هواپیمایی هیچ نقش و تاثیری بر روی قیمت گذاری بلیط چارتر هواپیما ندارند.


همان گونه که گفتیم قیمت بلیط چارتر هواپیما در طی سال دستخوش تغیرات بسیاری می شود و موارد زیادی وجود دارد که بر روی این قیمت تاثیر گذار هستند، عموما در زمان تعطیلات و فصول پر تردد سال قیمت بلیط  هواپیما چارتر هواپیما نسبت به زمان هایی که خطوط هوایی خلوت تر هستند، بالاتر می رود و به رغم آن در زمان های دیگر شاهد قیمت های مناسب تر و ارزان تری نصبت به این گونه زمان ها هستیم. رزرو هتل از خدمات بوکینگ پرشیا بوده که امکان رزرو هتل مشهد، رزرو هتل دبی، رزرو هتل کیش و رزرو هتل استانبول را با کارت های عضو شتاب فراهم نموده است.


سفر با بلیط چارتر هواپیما در زمانی که ترافیک هوایی کمتری وجود دارد و مسافران کمتری به سفر می روند، مناسب و مورد علاقه ی افرادی است که تمایل دارند زمانی به سفر بروند که شهر ها خلوت تر باشند و علاوه بر آن هزینه ی پایین تری را نیز برای سفر خود مصرف کنند. قیمت بلیط چارتر نیز برای افراد مهم و حائز اهمیت می باشد.آیا از شرایط تهیه بلیط هواپیما ماهان اطلاع دارید؟


در مسیر های پر ترددی همچون پرواز تهران مشهد/تهران کیش و... شما می توانید در هر زمان که خواستید بلیط چارتر هواپیما ارزان قیمت بیابید، چرا که عموما این مسیر ها به صورت قراردادهای سالیانه و ماهانه توسط شرکت های مختلف رزرو می شود و بنابراین مسافران می توانند به سهولت در هر زمان از سال به بلیط چارترهواپیما دست یابند و بلیطی ارزان قیمت را تهیه کنند، البته باید گفت این نکته شامل روزهای تعطیلات و پر تردد نمی شود چرا که در این روزها حتی شرکت های چارتر کننده نیز قیمت های خودرا افزایش می دهند و شاید گاها از بلیط های سیستمی هم قیمت بالاتری داشته باشند.


یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در مبحث بلیط چارتر عدم استرداد و یا کنسلی آن در صورت بروز هر گونه مشکل است، و اگر چنین چیزی روی دهد بلیط شما به کلی سوخت می رود.


بلیط چارتر هواپیما : نکات دیگر بلیط چارتر هواپیما

نکته ی دیگر در بلیط چارتر هواپیما آن است که برای کودکان هیچ گونه تخفیفی وجود ندارد و برای تمام رنج های سنی با یک قیمت فروخته می شوند.

درواقع این تنها قیمت بلیط ارزان هواپیما چارتر است که باعث می شود تا مسافران به آن روی آورند. مشاهده قیمت بلیط هواپیما را نیز به شما پیشنهاد می کنیم.

برای اطلاع از بلیط  خارجی و سفرهای خارجی به سایت بوکینگ پرشیا مراجعه فرمایید.

در پرواز های چارتری مانند دیگر پرواز ها شما باید در زمان معین شده یعنی یک ساعت پیش از پرواز در فرودگاه حضور پیدا کنید و عدم حضور شما به منظور غیبت و سوخت بلیط هواپیما چارتر شما تلقی می شود.

باید توجه داشته باشید که واژه ی بلیط چارتر هواپیما را با هواپیماهای چارتری اشتباه نگیرید چرا که هواپیمای چارتر اصطلاحی است که برای هواپیماهایی با حداکثر ظرفیت 10 نفر به کار برده می شود و قالبا این گونه هواپیماها دارای امکانات رفاهی ویژه تری نصبت به باقی هواپیماهای عادی هستند و قیمت آن ها نیز در سطحی است که قالبا توسط تجار و چهره های سیاسی مهم چارت یا اجاره می شوند.

چارترهای هواپیما به چند صورت قابل انجام است که یکی از آن ها اجاره ی کامل هواپیما و یا فول چارتر و دیگری اجاره ی تعدادی از صندلی های یک پرواز یا سیت چارتر خوانده می شود که هر کدام برای دوره ی معینی توسط آژانس ها چارتر می شوند.

سیت چارتر ها دارای دسته های مختلفی هستنند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

بلیط هواپیما ارزان را از سایت بوکینگ پرشیا تهیه بفرمایید.

1- سیت چارتر شناور

در این نوع سیت چارتر بلیط چارتر هواپیما به صورت محدود وجود دارد چرا که تنها تعدادی از صندلی های پرواز چارت شده می باشند.

2- سیت چارتر بک تو بک

در این نوع سیت چارتر بلیط چارتر هواپیما به صورت رفت و برگشت فروخته می شوند.

3- سیت چارتر بلاک سیت

در این نوع سیت چارتر بلیط چارتر هواپیما تنها برای یک سفر مشخص به صورت رفت و آمد وجود دارد.