خرید بلیط مشهد


بلیط مشهد : پایتخت فرهنگی جهان اسلام

بلیط مشهد ، مشهد کلان شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. شهر مشهد در حوزه رودخانه کشفرود و در دشت این شهر در زمان افشاریان، پایتخت ایران بود. مشهد با ۳۲۸ کیلومتر مربع مساحت، دومین شهر پهناور ایران بعد از تهران است. دومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران نیز می باشد. این شهر به واسطه وجود حرم علی بن موسیالرضا(ع)، هشتمین امام مذهب شیعه، سالانه پذیرای بیش از ۲۷ میلیون زائر از داخل و دو میلیون زائر از خارج از کشور است. مشهد بین کوههای هزارمسجد و بینالود قرار گرفته است. جالب توجه این است که بدانید همیشه برای خرید بلیط مشهد دیر است. بیش از ۹۳٪ مردم مشهد به زبان فارسی صحبت می کنند. این شهر به عنوان پایتخت معنوی ایران و هم چنین به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزیده شده است. برای رفتن به این مکان زیارتی و سیاحتی هم اکنون بلیط مشهد و خرید بلیط هواپیما را خریداری نمایید.


بلیط مشهد : فصل مناسب برای خرید بلیط مشهد

آب و هوای مشهد معمولاً معتدل و سرد است. بهترین زمان سفر با تورهای مشهد، فصل بهار و تابستان است. اما برای عاشقان زیارت حریم رضوی در کنار وجود جاذبه های فراوان و تفریحات آبی تمامی طول مدت سال زمان برای خرید بلیط مشهد و سفر به این شهر مناسب است. تهیه  بلیط  چارتر نیز می تواند برای مسافران مناسب باشد.


هزینه بلیط مشهد

زمان مسافرت شما به مشهد ارتباط مستقیم با نرخ بلیط مشهد دارد. قیمت بلیط مشهد در ایام تعطیلات و مناسبت های گوناگون گران ولی در ایام کم تردد مانند زمستان قیمت آن حتی ممکن است تا نصف مبلغ معمول نیز پایین بیاید. بلیط ارزان هواپیما و تهیه آن میتواند کمک شایانی در یک سفر کم هزینه داشته باشد. حرم علی بن موسی الرضا حرم علی بن موسی الرضا(ع)، دربرگیرنده آرامگاه هشتمین امام شیعیان در شهر مشهد، ایران است. این مجموعه ۷0 هکتار مساحت داشته و دارای ۲۶ رواق (بنای سرپوشیده) و ۹ صحن (فضای باز) و ۶ مدخل ورودی به نام بست است. علی بن موسی الرضا در ۱۱ ذیقعده سال ۱۴۸ قمری در مدینه متولد شد و در سن ۵۵ سالگی به دست مامون عباسی شهید شد. در ادب فارسی روضه به معنی باغ و گلستان و گلزار است و محل مضجع و در برگیرنده پیکر مطهر علی بن موسیالرضا(ع) را روضه منوره میخوانند. بلیط مشهد برای تمامی مسافران مشهد به نیت زیارت این آستان شریف خریداری می شود. خرید بلیط هواپیما مشهد را با بوکینگ پرشیا تجربه نمایید.

 


بلیط مشهد : دیدنی های مشهد

خواجه ربیع

این مقبره که در انتهای خیابان خواجه ربیع مشهد قرار دارد در دوران صفوی ساخته شده و در سال ۱۳۱۰ به ثبت ملی رسیده است. می گویند امام رضا قبر خواجه ربیع را زیارت کرده است. اگر می خواهید بلیط اتوبوس تهیه کنید و بلیط اتوبوس مشهد مد نظر شماست می توانید از بوکینگ پرشیا استفاده کنید.


مقبره سید ابوالقاسم مشهد

مقبره سید ابوالقاسم مشهد به اعتقاد اهالي، ايشان از نوادگان امام موسي الکاظم (عليه السلام) است که در سال 337 هـ.ق به شهادت رسيده است. آستان امامزاده سيدابوالقاسم صالح (عليه السلام) در ابتداي روستاي قاسم آباد در ميان آرامستان روستا واقع شده است. زمين زيارتگاه حدود هزار متر مربع است و چشم انداز آن جالب به نظر مي رسد.


مقبره پیرپالاندوز مشهد

مقبره پیرپالاندوز مشهد در شمال شرقی حرم و در ابتدای خیابان نواب صفوی بنایی آجری و گنبد فیروزه ای به چشم می خورد که به دلیل بازسازی در این اواخر به نظر می رسد که تازه ساز باشد ولی در واقع بنای اصلی مربوط به دوران شاه عباس صفوی است . این بنا در واقع مزار یکی از عرفای مذهب شیعه به نام شیخ محمد المقتدی کارندهی معروف به پیر پالاندوز است . این مزار در ابتدا در حاشیه کوچه شور و در پایین خیابان قرار داشته که با بازسازی های اخیر در این مکان قرار گرفته . به باور مردم مشهد شیخ با داشتن کرامات فراوان و با اینکه از اولیاء خدا بوده با دوخت پالان برای چهارپایان امرار معاش می کرده و به همین دلیل مردم به او احترام می گذارند .


سرزمین موجهای آبی مشهد

سرزمین موجهای آبی مشهد در زمینی به مساحت ۸۴۶۰ متر مربع و با زیربنای ۲۳۰۰۰ متر مربع بزرگترین پارک آبی سرپوشیده خاورمیانه و نخستین مجموعه از این نوع در ایران می باشد. این مجموعه که در سال ۸۶ افتتاح شد، از حیث زیربنا و تجهیزات و تنوع و تعدد امکانات و بازی های آبی در رده بهترین پارکهای آبی دنیا است. بلیط مشهد را بخرید و از بهترین و بزرگترین پارک آبی خاور میانه لذت ببرید. رزرو هتل مشهد را می توانید پیش از سفر انجام بدهید تا از محل اسکان خود اطمینان پیدا کنید.


باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد در جنوب غربي مشهد و همجوار با پارک جنگلي وکيل آباد، باغ وحش وکيل آباد، تنها باغ وحش مشهد و استان خراسان رضوي قرار داره. اين باغ وحش داراي حيوانات گوشتخوار، علف خوار، آبزي، خزنده و پرندگان مختلفه و جزو جاذبه هاي گردشگري استان خراسان رضويه.


موزه نادري مشهد

موزه نادري مشهد در قسمت اصلي بناي يادبود آرامگاه نادرشاه افشار در دو تالار به منظور معرفي آثار تاريخي اين دوره شكل گرفته است. اين بنا به همت انجمن آثارملي در سال 1342 خورشيدي توسط مهندس هوشنگ سبحون طراحي و ساخته شده است چشمانداز خارجي بنا تنديس نادرشاه سوار بر اسب به بهمراه تني چند از سربازانش بر فراز يك حجم سنگي مرتفع توسط مجسمه ساز شهير ايرني زنده ياد استاد ابوالحسن صديقي ساخته شده است. این آرامگاه در ضلع شمال غربی چهار راه شهدا یا نادری سابق و در باغی به مساحت 14400 متر مربع ساخته شد. در سمت شمال آرامگاه نادر، مقبره سردار خراسان، محمد تقی پسیان واقع شده است. آرامگاه نادر متشکل از یک ساختمان مرکزی یعنی محل دفن نادرشاه و دو تالار موزه است. اگر قصد خرید بلیط مشهد و سفر به این شهر را دارید، دیدن مقبره نار شاه افشار را جزئی از برنامه هایتان در این سفر قرار دهید.

 


بلیط مشهد : منطقه خوش آب و هوای شاندیز

اگر بلیط مشهد را خریداری نموده اید خود را آماده رفتن و لذت بردن از تنها منطقه نمونه بین المللی گردشگری ایران، منطقه ییلاقی شاندیز مشهد کنید. شهر شاندیز در 37 کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد که جمعیت آن در سال 1385 برابر با 6570 نفر بوده است و 1400 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. منطقه شاندیز با چشم اندازهای زیبا و طبیعی آغوش خود را به روی گردشگران و مسافرانی که بلیط مشهد را خریداری و به این شهر مسافرت نموده اند گشوده است. دره های مصفا و پرآب، درختان سر به فلک کشیده، گل های وحشی، آب و هوای معتدل و رودخانه های روانی که از دامنه های شمالی کوه های بینالود سرچشمه می گیرند، از ویژگی های منطقه شاندیز هستند که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند و یکی از کانون های عمده گردشگران و طبیعت دوستان در شهر مقدس مشهد است. پارک شهر شاندیز نیز جزء گردشگاه های سرسبز و زیبایی است که با فضای مطلوبی خود محلی را برای استراحت موقتی خانوادهها به گردشگران فراهم آورده است. همچنین در شهر شاندیز در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع نخستین پارک ویژه بانوان ساخته شده است که دارای هفت تراس مجزا برای نصب امکانات ورزشی است و در مجاورت با جاده قرار دارد. این پارک سر سبز و زیبا با فراهم آوردن فضای امن و راحتی برای ورزش زنان به نشاط اجتماعی در آنان منجر شده است و بانوان می تواند اوقات خوب و خوشی را در این جا سپری کنند.

 


بلیط مشهد : آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی

فردوسی سخنسرای ایرانی و سراینده شاهنامه حماسه ملی ایران است. او بزرگترین سراینده پارسیگو است سرودههای او نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر مورد بررسی قرار گرفته اند و در دانشگاههای شناختهشده دنیا مانند دانشگاه کمبریج انگلستان و دیگر دانشگاههای اروپایی و آمریکایی مطالعه شده و تحقیقات و پژوهش هایی در رابطه با آن ها انجام شده است. توس این شهر نام آشنا و قدیمی آرامگاه شاعر پرآوازه ی ایران را در خود جای داده است. این آرامگاه در باغی با صفا و زیبا در 20کیلومتری شمال شرقی مشهد مقدس در مسیر منشعب از راه مشهد به کلات نادری در نزدیکی شهر تاریخی تابران قرار دارد. در میان جمع کثیری از مشتاقان زیارت آقا علی ابن موسی الرضا که جهت ارادت و صفای قلب به خراسان مشرف می شوند، کمتر کسی را می توان یافت که بلیط مشهد را خریده و مسافر مشهد شده ولی از آرامگاه حکیم ابولقاسم فردوسی دیدن نکند. اگر اهل فرهنگ و ادب و هنر هستید و دوست دارید یادی از مفاخر پرآوازه ی ایران کنید، آرامگاه فردوسی به همراه فضای سر سبز و زیبای پیرامون و موزه ی مجاور آن پذیرای شماست. قیمت بلیط هواپیما را به صورت آنلاین در وب سایت بوکینگ پرشیا مشاهده نمایید.


بلیط مشهد : سوغاتی مشهد

حال که با خرید بلیط مشهد و سفر به این شهر، بعد از چند بار زیارت، به بازار می روید تا برای دوستان و اقوام هدیه ای به عنوان سوغات بگیرید. معمولا تسبیح و مهر وسجاده و عطر و نبات و زعفران و زرشک فراوان است و بیشتر سوغات مشهد را این چیزها تشکیل می دهند. سامانه بوکینگ پرشیا امکان خرید بلیط خارجی مثل بلیط هواپیما استانبول را دارا می باشد.


بلیط مشهد : رستوران های معروف مشهد

از زمانیکه بلیط مشهد را خریداری کردید باید بدانید که به یکی از بهترین شهرها از نظر رستوران و کیفیت غذا سفر می کنید. به چند نمونه از رستوران های بی نظیر مشهد اشاره می کنیم: رستوران پسران کریم رستوران معین درباری رستوران ارم شاندیز دیزی سرای سید جاغرق گران ترین اوقات سال برای خرید بلیط مشهد بهای بلیط مشهد در زمان های متفاوت و بسته به شرایط چارتر کننده تغییر می کند. گران ترین زمان های مسافرت به مشهد ایام نوروز و همچنین ایام محرم و صفر است. البته در سایر مناسبتها و مخصوصا تولد امام هشتم(ع) هم انتظار ارزان شدن بلیط مشهد را نباید داشت. خرید بلیط مشهد و سفر به این شهر فرصتی را در اختیار شما قرار می دهد تا در تعدادی از لوکس ترین مراکز خرید ایران گردش و خریدهای خود را انجام دهید. در ادامه به چند مرکز بزرگ خرید در مشهد اشاره می کنیم: مراکز خرید مهم در مشهد مرکز خرید مجتمع تجاری الماس شرق آدرس: مشهد، بلوار خیام، بلوار بهارستان مرکز خرید پروما آدرس: مشهد، میدان جانباز، بلوار جانباز مرکز خرید خورشید آدرس: مشهد، خیابان احمدآباد، بین بلوار ابوذر غفاری و امام رضا مرکز خرید آرمان آدرس: مشهد، ابتدای خیابان نواب صفوی مرکز خرید کاسپین مد آدرس: مشهد، بلوار امام سجاد، چهارراه بزرگمهر مرکز خرید زیست خاور آدرس: میدان دکتر شریعتی، ابتدای خیابان کوهسنگی مشهد مال آدرس: بلوار سجاد نبش چهارراه خیام (تقاطع خیام و سجاد) مجتمع تجاری وصال آدرس: انتهای خیابان خیام مزایای سفر به مشهد با هواپیما 1- چون مسافت شما طولانی است بهتر است بلیط مشهد را خریده و از هواپیما استفاده کنید، حداکثر زمان برای رسیدن به مشهد حدود یک ساعت و ربع ساعت است. 2- خدمت و سرویس دهی در هواپیما به مراتب بیشتر و بهتر از قطار است و اگر به عنوان قصد سفر تجاری را دارید بهتر است از هواپیما استفاده کنید. 3- در دسترس بودن خرید بلیط مشهد یکی دیگر از مزایای سفر با آن است که این ویژگی در بلیط قطار وجود ندارد تقریبا می توان در هر زمانی بلیط مشهد را برای هواپیما تهیه کرد