قیمت بلیط ارزان شیراز


قیمت بلیط ارزان شیراز


قیمت بلیط ارزان شیراز : خوشا شیراز و وصف بی مثالش


قیمت بلیط ارزان شیراز ، شیراز شهر راز است و در بهار و ماه اردیبهشت، به معنای واقعی کلمه بهشتی میشود که در هر نفس وجودت از عطر بهارنارنج پر میشود. شیراز شهر شعر است و در هر وجب آن حالوهوای شعرهای حافظ و سعدی پیچیده است. در مورد این شهر حقایق جالبی وجود دارد که اگر با ما همراه شوید، با آنها بیشتر آشنا خواهید شد. خرید بلیط هواپیما و بلیط هواپیما چارتر را از بوکینگ پرشیا بخواهید. قیمت بلیط ارزان شیراز باعث شده این شهر به یکی از پرترددترین شهرهای کشور بدل شود. در ادامه خواهید دید که با تمام برجستگی های فرهنگی، ادبی و تاریخی قیمت بلیط ارزان شیراز نیز جزئی از مزیت های مهم سفر به این شهر خاطره ها خواهد بود.


 قیمت بلیط ارزان شیراز : تپه پوستچی


کاوشهای باستانشناسی در تپهی پوستچی واقع در جنوب بلوار رحمت شهر شیراز، منجر به کشف و شناسایی آثار و شواهدی از دورههای پیش از تاریخ و تاریخی منطقه شده است. شواهد اولیه حاصل از بررسیها و کاوشهای باستانشناسی، نشاندهنده وجود لایههای فرهنگی از دوره باکون در هزارهی پنجم پیش از میلاد، دوران آغاز تاریخی و تاریخی (اشکانی) است، گفت: این شواهد پیشینهی شکلگیری شهر شیراز را به ۶ هزار و ۵۰۰ سال پیش منسوب میکند.


این درحالی است که با برشی که در سالهای گذشته درنتیجه خاکبرداری و تخریب از وسط تپهی فوق صورت گرفته، آثاری تا عمق شش متر را آشکار ساخته است و به نظر میرسد که چنانچه این کاوشها تا لایههای پایینتر ادامه یابد، شواهدی از دوران قدیمیتر تا نوسنگی نیز یافت شود. قیمت بلیط ارزان شیراز و بلیط شیراز شما را به دل تاریخ 6500 ساله خواهد برد


قیمت بلیط ارزان شیراز : حقایق جالب در مورد شیراز


اگر از قیمت بلیط ارزان شیراز و بلیط چارتر شیراز خبر داشته و قصد خرید آنرا دارید با ما همراه شوید با حقایقی در دیار حافظ و سعدی. شیراز یکی از شهرهای قدیمی ایران است و میتوان آن را از برترین شهرهای گردشگرپذیر کشور عزیزمان ایران دانست. شیراز پر از جاذبه های تاریخی، طبیعی و ادبی است و برای هر سلیقهای چیزی برای سرگرمی دارد. مردم این شهر نیز مهماننواز هستند و با روی باز از گردشگران پذیرایی میکنند. اگر شما هم به شهر راز و شعر علاقه دارید، این مقاله را دنبال کنید تا با حقایق جالب آن بیشتر آشنا شوید:

 


شیراز بعد از تبریز و تهران سومین شهر ایران است که شهرداری آن تاسیس شد (در سال ۱۲۹۶).

نام شیراز از گذشته تاکنون به نامهای تیرازیس، شیرازیس و شیراز در کتابهای تاریخی به ثبت رسیده است.

شیراز که میزبان شاهچراغ، برادر امام رضا (ع) است، سومین حرم اهل بیت در ایران لقب گرفته است. با قیمت بلیط ارزان شیراز میهمان سومین حرم اهل بیت خواهید شد.

شهر دوشنبهی تاجیکستان، نیکوزیای قبرس، چونگ کینگ چین و وایمار آلمان خواهرخواندههای شیراز هستند.

شیراز یکی از پایتختهای فرهنگی ایران است که در دورههای قبل به این لقب مزین شد.

شیراز در دروههای مختلف پایتخت حکومتهای آل بویه، اتابکان فارس، آل اینجو و آل مظفر و زندیان بود. در زمان هخامنشیان نیز تخت جمشید و پاسارگاد که در نزدیکی شیراز کنونی قرار دارند، پایتخت حکومت بودند.

در گذشته به شیراز القاب و عناوین مختلفی از جمله مملکت سلیمان، ملک سلیمان، دارالملک، دارالعلم و دارالفضل اشاره کرد.

شیراز برای به دست آوردن لقب دومین شهر ادبی جهان در یونسکو کاندید شده بود اما به علت کمکاری مسئولان و عدم پیگیری و توجه آنها، این لقب به ملبورن استرالیا رسید.

طبق آنچه که در اسطورهها و روایاتهای سنتی نقل شده است، نام شیراز از اسم سومین پسر جهانشاه یعنی تهمورث مشتق شده است.

زمانی که در سده چهارم و پنجم هجری قمری شیراز پایتخت سلسلهی ال بویه شد، در آن مساجد، قصرها، کتابخانهها و کانالهای آبرسانی از رودخانهی کر بنا کردند و در ایام جشن مهرگان و نوروز، بازار شهر را آذین میبستند و شهر جلوهی بسیار زیبایی مییافت. قیمت بلیط ارزان شیراز و خرید بلیط هواپیما شیراز جشن مهرگان و نوروز را برای گردشگران تداعی میکند.

دانشگاه شیراز جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور (رتبهی سوم میان دانشگاههای ایران) است.

شیراز اولین شهر ایران است که شرکت واحد اتوبوسرانی درونشهری در آن فعال شد.

شیراز به شهر شعر، باغ، گل و بلبل شهرت دارد. اگر برای دیدن آرامگاه شاعران نامی ایران زمین نظیر حافظ و سعدی لحظه شماری می کنید، قیمت بلیط ارزان شیراز یا بلیط هواپیما تهران به شیراز را از دست نداده و مسافر شیراز شوید.

از گذشته تاکنون باغ در فرهنگ ایرانیها جایگاه ویژهای داشت و شیراز هم به داشتن باغهای زیاد و زیبا شهرت داشته است که امروزه بیشتر این باغها در شمال غرب آن و مناطق قصردشت، کشن، چمران و معالیآباد قرار دارد.

مشهورترین باغهای شیراز عبارتند از: باغ ارم، باغ عفیفآباد، باغ دلگشا و باغ جهاننما.

بین سالهای ۱۳۴۷ تا ۱۳۵۷ در شیراز جشن هنر شیراز برگزار میشد که در زمان خود یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی در جهان بود. در این جشن بزرگترین هنرمندان سنتی و مدرن ایران و دنیا در رستههای مختلف هنری دور هم جمع میشدند و هنرهای خود را به معرض نمایش درمیآوردند.

نمایشگاه بینالمللی شیراز بزرگترین مرکز نمایشگاهی جنوب کشور است.

بعد از تهران، شیراز دومین شهری در ایران بود که در آن فرودگاه بینالمللی به کار افتاد.

روز میانی بهار یعنی ۱۵ اردیبهشت ماه، بنا بر تصویب شورای شهر شیراز و تایید مجلس شورای اسلامی در تقویم روز شیراز نامیده شده است.

شبکهی تلویزیونی استان فارس اولین شبکهی ۲۴ ساعتهی محلی ایران است.

دومین پیست اسکی بزرگ بینالمللی ایران، مجموعهی تفریحی ورزشی پولادکف است که در ۸۰ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

 قیمت بلیط ارزان شیراز : آب و هوای فارس


استان فارس سه ناحیهی آب و هوایی مشخص دارد. ناحیه کوهستانی شمال، شمال غرب و غرب که زمستانهای سرد و بهار و تابستانی ملایم و دلنشین دارد. ناحیهی مرکزی که در زمستانها آب و هوای نسبتاً معتدل و تابستانها هوایی گرم و خشک دارد. شهرهایی مثل شیراز، فسا، فیروزآباد و کازرون از جمله شهرهای این ناحیه هستند. ناحیهی جنوب و جنوب غرب، که در زمستانها معتدل و تابستانها بسیار گرم است. البته در فصل بهار اکثر نواحی استان فارس آب و هوای بهاری مطلوبی دارند و شاید فقط کمی در بخش جنوبی احساس گرما کنید. با استفاده از قیمت بلیط ارزان شیراز در فصل بهار به بهشت ایران زمین سفر کنید. قیمت بلیط ارزان شیراز و پرواز تهران شیراز موقعیت ممتازی را برای گردشگران فراهم کرده تا تمام تاریخ ایران را در وسعتی کوچکتر به نظاره بنشینند. پس قیمت بلیط ارزان شیراز را جزء شانسهای مسلم برای سفری سیاحتی و زیارتی برای خود بدانید و از این قیمت ارزان بلیط شیراز نهایت بهره را ببرید.