قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد


قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد


قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد : شهری زیبا و زیارتی


پرواز تهران مشهد یکی از پرطرفدارترین پروازهای داخلی در تمام طول سال است چه ایام تعطیل باشد و چه نباشد پرواز تهران مشهد همواره شلوغ ترین خط پروازی در تمام استان ها به شمار می رود. این شهر در شمال شرقی ایران قرار دارد و مرکز استان خراسان رضوی است. این شهر در زمان افشاریان، پایتخت ایران بود. مشهد با ۳۲۸ کیلومتر مربع مساحت، دومین شهر بزرگ ایران بعد از تهران است. این شهر به دلیل وجود حرم علی بن موسی الرضا سالانه پذیرای بیش از ۲۷ میلیون زائر از داخل و دو میلیون زائر از خارج از کشور است. خرید بلیط هواپیما و بلیط هواپیما چارتر را از بوکینگ پرشیا بخواهید. پرواز تهران مشهد یکی از پررفتوآمدترین و سریع ترین مسیرهای کشور است که زائران حرم رضوی را از شهر تهران به مشهد مقدس میرساند. خرید بلیط پرواز تهران مشهد به راحتی از طریق سایت ها و نرم افزارهای خرید بلیط امکان پذیر است. مهشد دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که در پرواز تهران مشهد می توانید از آنها بازدید نمایید. شهر مشهد، در سال ۱۳۸۸ش، پایتخت معنوی ایران نام گرفت و همچنین از سوی سازمان آیسسکو، پایتخت فرهنگ اسلامی در سال ۲۰۱۷ شناخته شده است. برای اطلاع از بلیط ارزان هواپیما به سایت بوکینگ پرشیا مراجعه بفرمایید.


 قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد : پارک مینیاتوری


این پارک برای اولین اولین بار در شانزدهم خرداد سال 1395 در زمینی به مساحت هشت هکتار در بلوار سجادیه مشهد به بهره برداری رسید این پارک یکی از زیباترین و برجستهترین آثار باستانی پرواز تهران مشهد است . در این پارک ۵۸ نماد فرهنگی، مذهبی و نقاط دیدنی شهرهای مختلف ایران به صورت مینیاتور شده قرار داده شده است که از جمله این نمادها می توان به تندیس های مشاهیر و بزرگان ایران ، نمادهایی از بناهای تاریخی و فرهنگی و غرفه های سوغات محلی و صنایع دستی اشاره کرد. این پارک در منطقه دوازده شهرداری مشهد قرار دارد و علاوه بر جاذبه های تاریخی دارای پیست اسکی ، کتابخانه ، حیات وحش ، کبوتر خانه ، فرهنگسرا ، خانه کودک، آمفی تئاتر روباز ، زمین های ورزشی روباز ، برج های هنر و فرهنگ می باشد. گردشگران پرواز تهران مشهد و چارتر مشهد در پارک مینیاتوری می توانند المانهای تحت جمشید، آرامگاه فردوسی، پل خواجو، فرودگاه بینالمللی شهید هاشمینژاد، آرامگاه عطار نیشابوری، راهآهن مشهد، روستای کندوان، باغ شاهزاده ماهان کرمان و سد کارون را از نزدیک مشاهده کنند. شما با خرید بلیط قیمت بلیط پرواز تهران مشهد در این پارک بزرگ با محیطی سرسبز و آرامش بخش بیش از چهل و سه هزار مترمربع به تفریح و گردش بپردازید. بهترین زمان خرید پرواز تهران مشهد یا بلیط مشهد و سفر به این پارک فصل بهار به ویژه اوایل اردیبهشت است.برای دریافت قیمت بلیط هواپیما به سایت بوکینگ پرشیا مراجعه فرمایید.


 قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد : آرامگاه فردوسی


یکی دیگر از جاذبه های گردشگری پرواز تهران مشهد و بلیط هواپیما تهران مشهد آرامگاه فردوسی است. در این آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر نامدار ایرانی به خواب ابدی فرو رفته است. فردوسی به سرودن کتاب گرانمایه اش که شاهنامه نام دارد شهرت فراوانی دارد و یکی از محبوب ترین شاعران ایران زمین است. او سی سال از عمر گرانقدر خود را صرف سرودن کتاب شاهنامه کرد که این کتاب تاریخ ایران زمین را بازگو می کند. این کتاب با حدود شصت هزار بیت در سه بخش اسطوره ای ، پهلوانی و تاریخی گنجانده شده است.

با خرید بلیط پرواز مشهد می توانید به آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی بروید. ساختمان آرامگاه فردوسی از زیبایی خاصی برخوردار است و سبک آن به هم دوران هخامنشیان و هم به اشکانیان بر می گردد. سبک بیرونی آرامگاه از دوران هخامنشیان برگرفته شده است و سبک درونی آن از دوران اشکانیان الهام گرفته است زمانی که به داخل آرامگاه قدم بر می دارید بیست ستون در بخش پایینی و هشت ستون در قسمت بالایی آن مشاهده می کنید. پرواز تهران مشهد ، در نمای بیرونی اشعاری از فردوسی بر اضلاع چهار گانه بنا حک شده است که افکار و شخصیت این استاد سخن را به نمایش می گذارد. این آرامگاه دارای یک موزه و کتابخانه می باشد. برای اطلاع  از بلیط هواپیما به سایت بوکینگ پرشیا مراجعه بفرمایید.


 


قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد : آرامگاه نادرشاه افشار

 


یکی از مهمترین جاذبه ی گردشگری مشهد آرامگاه نادرشاه افشار است که هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این مکان راهی مشهد می شوند. نادرشاه افشار را هر ایرانی می شناسد . ناپلئون شرق یا همان نادر شاه افشار بعد از انقراض سلسه صفویه از خراسان قیام کرد و با غلبه بر تمامی دشمنان خود توانست بر تخت سلطنت ایران نشست. نادر شاه در هنگام حیات خود دستور ساخت آرامگاهی کوچک در بالا خیابان مشهد داد. پرواز تهران مشهد ، این آرامگاه کوچک در سال ۱۱۴۵ هجری قمری در کنار چهارباغ شاهی و روبروی حرم امام رضا از خشت و گل ساخته شد. قوامالسلطنه در اواخر دوره قاجار در محل یکی از مقابر ویران شده نادری، آرامگاه تازهای برای وی ساخت و استخوان های او را از تهران به مقبره مزبور حمل کردند. ساختمان جدید که در محل فعلی آرامگاه وی قرار داشت مدتی بر پا بود تا این که انجمن آثار ملی ایران در سال ۱۳۳۵ خورشیدی درصدد بر آمد آرامگاهی مناسبِ شأن نادرشاه برای وی در همان محل مقبره ساخته قوامالسلطنه ساخته شود. این کار از سال ۱۳۳۶ شروع و در سال ۱۳۴۲ به پایان رسید. ساختمان جدید آرامگاه نادر شاه افشار در تاریخ ۱۲ فرودین ماه سال ۱۳۴۲ با حضور محمد رضا پهلوی به همت انجمن آثار ملی ایران در باغ نادری افتتاح شد. پرواز تهران مشهد ، بنایی که اکنون به عنوان آرامگاه نادرشاه شناخته می شود و دارای دو سکو است سکویی با دوازده پله که محل دفن نادر شاه افشار است و سکویی دیگر در کنار قبر که مجسمه ی نادر شاه و سه تن از سربازانش را نشان می دهد. این آرامگاه یکی از مهم ترین نقاط گردشگری مشهد ایت و دارای باغی به مساحت 14400 متر مربع است . برای دیدن قیمت بلیط هواپیما و بلیط چارتر و بلیط لحظه آخری به سایت بوکینگ پرشیا بروید.

شما می توانید بر روی قبر پوششی خیمه مانند را مشاهده کنید. مصالح مقبره از سنگ های منطقه کوه سنگی مشهد است که این منطقه نیز یکی از جاذبه های گردشگری جالب مشهد است پوشش آرامگاه کاملاً به مانند چادر عشایری است، که نادر در آن زاده و هم کشته شده است. پوشش دیوارهای داخلی آرامگاه نیز از سنگهای مرمر اُخرایی رنگ مراغه انتخاب شده تا قتل نادرشاه در داخل چادر را بهتر تداعی کند. پرواز تهران مشهد و بلیط هواپیما تهران به مشهد را از بوکینگ پرشیا تهیه کنید. در این آرامگاه موزه ای قرار دارد که انواع سلاحها، البسه و پوشاک رزمی نظامیان دوره افشار، تابلوهای نقاشی از نادر و صحنههای جنگ مانند تابلویی از جنگ کرنال، وسایل سوارکاری مانند زین و برگ اسب از دوره افشار تا قاجار، چند نسخه خطی نفیس از جمله تاریخ جهانگشای نادری و دو شمشیر متعلق به نادرشاه در آن وجود دارد.بلیط هواپیما ارزان را از سایت بوکینگ پرشیا تهیه بفرمایید.