سوکره

سوکره پایتخت کشور بولیوی شهری استعماری ست که به مانند قلبی تپنده، شاهکارهای تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. با قدم زدن در این شهر بناهای سفید رنگ باشکوه به همراه باغ هایی عجیب نظرتان را جلب می کنند که همگی یادگار زمان استعمار این شهرند. سوکره با آب و هوای گرم لذت بخش و آرامش خاصش گردشگران را وادار می کند تا چند روزی بیشتر در این شهر بمانند،

بولیوی یکی از دورافتاده ترین مقاصد گردشگری دنیاست، کشوری در آمریکای جنوبی که با پرو، برزیل، آرژانتین، پاراگوئه و شیلی همسایه است اما شبیه هیچ جای دیگری نیست و با چشم اندازهای ماورائی، فرهنگ منحصربفرد، فستیوال های شاد، شهرهای پرهیاهو، بازارهای شلوغ و تفریحات ماجراجویانه می تواند به راحتی تبدیل به مقصدی عالی شود.

کلیسای سان فلیپو نری | San Felipe Neri

در میان جاذبه های سوکره بیشتر از همه بناهای سفید رنگ به چشم می آیند، بناهایی که به جای مانده از دوران استعمارند و ظاهری خاص و منحصربفرد به شهر داده اند. این کلیسا جذاب ترین بنای استعماری شهر است و با جلوه های خاص معماری محبوبیت خاصی در میان گردشگران دارد. از حیاط کلیسا عبور کنید و به تراس پشت بام بروید تا با دیدن چشم اندازهای شهر درک کنید که چرا به سوکره «شهر سفید» می گویند.

پارک کرتاسیکو | Parque Cretácico

پارک دایناسوری! این پارک ساخته شده تا مجموعه ای از ردپاهای دایناسورهای ماقبل تاریخ را به نمایش بگذارد. در گوشه و کنار این پارک مجسمه دایناسورها را می بینید که کاملا در اندازه ی واقعی ساخته شده اند و تماشای آن ها شما را به دوران ما قبل تاریخی گذشته می برد. در گوشه ای از این پارک، موزه ای کوچک برپا شده که آن هم مرتبط با دایناسورهاست.

میدان ۲۵ می | Plaza 25 de Mayo

بیشتر شهرهای بزرگ میدانی معروف دارند که به یکی از مهمترین جاذبه های شهر تبدیل شده اند. میدان اصلی سوکره بدون شک زیباترین میدان بولیوی است، میدانی که در احاطه ی سایه سار درختان و بناهای استعماری جذاب قرار دارد و فواره ها و بناهای تاریخی زیادی را در خود جای داده است. در اطراف این میدان رستوران خها و کافه های زیادی هست که می توانید برای تجربه ی غذاهای محلی بولیوی به آنجا بروید.

موزه کازا دی لیبرتاد | Casa de Libertad

این موزه یکی از مهمترین و باشکوه ترین بناهای تاریخی شهر است و درست در سمت راست میدان ۲۵ می قرار دارد. این موزه از سال ۱۸۲۵ یعنی از زمان اسقلال بولیوی برای ثبت مهمترین لحظات تاریخ استعماری این کشور برپا شده است. در این موزه گالری های زیادی در رابطه با اسقلال این کشور به نمایش در آمده که بازدید از ان ها جالب توجه است.

قلعه گلوریتا | Castillo de la Glorieta

در فاصله کوتاهی از مرکز شهر قلعه ای صورتی رنگ و افسانه ای هست که زمانی محل زندگی شاهزاده ها بوده است. این قلعه که شبیه قلعه های اروپاییه توسط یک زوج ثروتمند معدنچی ساخته شده، زوجی که کلیسا به خاطر کارهای خیرخواهانه بسیارشان به آن ها لقب شاهزاده داد.

پارک بولیوار | Parque Bolívar

بزرگ ترین پارک سوکره زیباترین پارک شهر هم هست و به محلی برای دورهمی های مردم شهر تبدیل شده است. این پارک در احاطه ی بناهای استعماری زیباست و برجی شبیه ایفل در آن ساخته شده که جذابیت ان را دوچندان کرده است. در هنگام شب فواره پارک به همراه نور و موزیک، نمایشی تماشایی را خلق می کند.

قبرستان تاریخی | Cementerio General

قبرستان شهر هم یکی از جاذبه های سوکره است چون با رفتن به این قبرستان با شیوه ی متفاوت دفن مرده ها در این شهر آشنا می شوید. این قبرستان به خاطر تفاوت فرهنگی این کشور متفاوت است و تماشای آن برای کسانی که به دنبال درک فرهنگ این شهر هستند جذاب می باشد.

میدان ریکولتا | Recoleta

میدانی کوچک و جذاب که بر روی تپه ی مشرف به شهر قرار گرفته و رسیدن به آن اصلا کار سختی نیست. تعدادی از مردم شهر در هنگام غروب راهی این تپه می شوند تا با استشمام هوای کوهستان خستگی روزانه را از تن بیرون کنند. در کنار این میدان موزه، کلیسا و کافه ای هست که غذاهای خوشمزه به همراه چشم اندزاهای زیبا دارد.

بازار تارابوکو | Tarabuco Market

در میان جاذبه های سوکره بازارها جایگاه خاصی دارند. اگر گشت و گذار در بازارهای محلی را دوست دارید یکشنبه صبح راهی شهر کوچک تارابوکو شوید، شهری که دو ساعت رانندگی تا سوکره فاصله دارد و یکشنبه بازار پرهیاهو و شلوغی در آن برگزار می شود که در بین گردشگران محبوب است. مردم بومی از سراسر مناطق اطراف برای فروش صنایع دستی خود به این بازار می روند و کارهای هنری خود را با قیمت مناسب به فروش می رسانند.

کلیسای جامع سوکره | La Catedral Metropolitana

این کلیسا که در سال های ۱۵۵۹ تا ۱۷۱۲ ساخته شد یکی از گنجینه ای معماری بولیوی است و گردشگران زیادی در سفر به این شهر از آن دیدن می کنند. کلیسا به سبک رنوسانس ساخته شده هر چند که در آن ترکیبی از شیوه های ساخت باروک و معماری محلی هم به چشم می خورد.

از آنجایی که سوکره به شهر سفید معروف است نمای این کلیسا هم به رنگ سفید ساخته شده است.