سفر به بزرگ‌ترین شهر شمال غربی اقیانوس آرام در آمریکا؛ سیاتل

سیاتل شهری در ایالت واشینگتن و بزرگ‌ترین شهر منطقه شمال غربی اقیانوس آرام در آمریکا است. سیاتل یکی از بهترین‌ شهرهای ایالات متحده محسوب می‌شود که سالانه پذیرای گردشگران زیادی است. تفریحات زیاد و متنوعی برای انجام دادن در این شهر وجود دارد.

شهر سیاتل به خاطر اعتیاد مردمش به کافئین مشهور است.

در این شهر بیش از ۱۰۰۰ استارباکس–(Starbucks) وجود دارد. این شهر به عنوان محل تولد گروه‌های موسیقی مشهوری همچون Nirvana، Pearl Jam و rock giant Jimi Hendrix ارزش زیادی دارد. فضای این شهر بسیار آرام و دوستانه است. اگر دنبال اجراهای قوی موسیقی و خوردن غذاهای دریایی، با کیفیتی جهانی هستید سیاتل می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. به علاوه با وجود محیط زیبای اطراف، دلیل خوبی برای توجیه تعداد بالای گردشگر در شهر وجود دارد.

پارک مرکز سیاتل مجموعه‌ی تفریحی کوچکی است که شامل چشمه‌ها، پروژه‌های تجربی موسیقی، موزه‌ی علمی تخیلی، تالار مشاهیر، مرکز علوم اقیانوس آرام، Center House که خودش شامل تئاتر، نقاشی فضای باز و آمفی‌تئاتر می‌شود.

قدم زدن در Pike Place Market

بازار عمومی Pike Place Market از سال ۱۹۰۷ دائر و مشرف به خلیج آبی الیوت است. این بازار یکی از قدیمی‌ترین بازار‌های کشاورزان در تمام ایالات متحده محسوب می‌شود و در واقع ۹ هکتار زمین است که به صورت راهرویی شامل تعداد زیادی مغازه، اصطبل و گالری می‌شود که از محصولات تازه گرفته تا صنایع دستی در آن یافت می‌شود.

بازدید از میدان پایونیر

میدان پایونیر مکانی است که زمانی مرکز شهر بود و بنیانگذاران شهر برای اولین بار در سال ۱۸۵۲ در این نقطه ساکن شدند. این منطقه‌ی تاریخی ۹۰ هکتار مساحت دارد و سراسر با خیابان‌های سنگ فرش و آجری‌ قرمز رنگ کلاسیک پوشیده شده است.

خوردن غذای دریایی در بندرگاه سیاتل

می‌توانید از زیبایی و تمیزی خیابان بِل در اسکله ۶۶ و پارک کنار آب در بندرگاه سیاتل لذت ببرید. این منطقه شامل غرفه‌ها و رستوران‌هایی است که در تمام طول راه خلیج الیوت تا Pike Place Market کشیده شده است. در این ناحیه می‌توان بهترین غذاهای دریایی را مزه کرد.

تماشای اجراهای موسیقی در پارک Hing Hay

پارک Hing Hay محلی برای اجرای کنسرت‌های موسیقی و رویدادهای فرهنگی است که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید و لذت ببرید. همچنین بازی شطرنج و ورزش صبحگاهی تای-چی از فعالیت‌های منظم این پارک است. اگر به کارائوکه (نوعی هنر ژاپنی و خوانندگی روی آهنگ‌های از پیش ساخته شده) علاقمند هستید می‌توانید دنبال مردم محلی که در حال اجرای کارائوکه هستند باشید که کار چندان مشکلی هم نیست. در نهایت اگر دنبال اجتماع‌های آسیایی-آمریکایی باشید می‌توانید از موزه‌ی آسیایی Wing Luke بازدید کنید.

بازدید از باغ وحش Woodland Park

باغ وحش وودلند که مساحتی حدود ۶۵ هکتار دارد بیش از ۱۰۰۰ حیوان از ۲۹۰ گونه را در خود جای داده است. این باغ وحش مکان بسیار مناسبی برای کسب اطلاعات و جزئیات مفید در مورد حیوانات مختلف است.

تماشای حیات دریایی در آکواریوم طبیعی

یکی از مورد پسندترین سرگرمی‌ها که شاید خیلی هم تکراری نباشد بازدید از زیستگاه آبی سیاتل است. در تنگه‌ی ساحلی Puget Sound می‌توانید مخلوقات دریایی از سراسر جهان را مشاهده کنید.

بازدید از موزه‌ی هنر سیاتل

وجود یک مجسمه‌ی ۱۴ متری از مردی چکش به دست در بیرون، نشانه‌ی موزه‌ی هنر سیاتل است. تعداد زیادی نمایشگاه هنر با تمرکز ویژه‌ای بر هنر مدرن در این موزه وجود دارد. سعی کنید از موزه‌های ویژه‌ی شبانه جایی که پیشنهاد‌هایی برای اجرای موزیک زنده و فعالیت‌های تعاملی وجود دارد بازدید کنید که یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن بعد از ظهری به یاد ماندنی است.

بازدید از موزه‌ی پرواز بوئینگ

اگر به هواپیماها علاقه دارید، موزه‌ی پرواز بوئینگ می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. در این مکان می‌توانید هواپیماهای مختلف از زمان‌های متفاوت را تماشا کنید. ضمنا این شانس وجود دارد که کارخانه‌ی اصلی بوئینگ را ببینید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید از Air Force One(فرودگاهی مربوط به نیروی هوایی آمریکا،زمانی که رئیس‌جمهور ایالات متحده از آن استفاده می‌کند به این نام خوانده می‌شود) بازدید کنید. به یاد داشته باشید این مکان بیرون از قسمت‌های اصلی شهر قرار دارد.

تماشای قایق‌ها در گذرگاه آبیBallard Locks

قبل از هرچیز locks به بخشی از کانال‌های آبی یا رودخانه‌ها گفته می‌شود که سطح آب در آن قابل تغییر است و با استفاده از آن قایق‌ها می‌توانند از یک سطح کانال یا رودخانه به سطح دیگر جابجا شوند. در هر حال گردشگران زیادی علاقمند به تماشای عبور قایق‌ها از این منطقه هستند. پنل شیشه‌ای در زیر آب برای تماشای ماهی‌ها وجود دارد که تجربه‌ی خوبی خواهد بود.

ساحل آلکی(Alki)

ساحل آلکی چسبیده به تنگه‌ی ساحلی Puget Sound است و مکانی عالی برای دوری از روزمره‌ها و استراحت در روی شن‌های ساحل، یا تماشای مردم عادی است که خالی از لطف نیست. بعد از مقداری استراحت می‌توانید در رستوران‌های اطراف این ناحیه با یک غذای خوشمزه از خودتان پذیرایی کنید.