مونته ویدئوی

مونته ویدئو(Montevideo) یا سن فلیپه سانتیاگو دمونته‌ویدئو، دو برابر بزرگ تر از هر شهری است که در اروگوئه وجود دارد. باورتان می شود که جمعیت ۲ میلیون نفری این شهردر بین تمامی شهرهای آمریکای لاتین بالاترین سطح زندگی را دارند؟ این شهر زیبا دارای آب و هوایی معتدل با درجه ی گرمای متوسط است و خیابانی معروف به نام د خولیو(de Julio) در خود دارد که یکی از زیباترین خیابان های آمریکای جنوبی است.

زندگی مدرن و سنتی اروگوئه ای با هم ترکیب آرام بخشی در این شهر درست کرده اند که همین باعث شده است در چهره ی اکثر مردمان این شهر، آرامشی توام با سبک خیالی موج بزند. در مونته ویدئو جاذبه های فراوانی وجود دارد که هر کدام به تنهایی می تواند یک مطلب جداگانه را به خود اختصاص دهد. از جمله ی این جاذبه ها می توان به: موزه ی خوآن مانوئل بلانس، موزه ی کارناوال، خانه ی پونتا براوا، قصر استوز و …. بسیاری از جاذبه های دیگر اشاره کرد.

برایتان جالب نیست که بدانید مونته ویدئو به چه معنا است؟

مونته- وید- ئو یک جمله است که به زبان پرتغالی می گوید: یک کوه می بینم! جالب است،

نه؟ به هر حال این شهر زیبا در اروگوئه آنقدر زیباست که ارزشش را دارد که دراولین فرصت به فکر مهیا کردن اسباب سفرتان به اروگوئه و اقامت در مونته ویدئو و جاذبه گردی در آن بیفتید.

جمعیت برآورد شده فعلی مونته‌ویدئو ۱٬۳۴۹٬۰۰۰ نفر در منطقه حریم شهر و ۱٬۸۱۴٬۴۰۰ نفر در ناحیه بزرگتر پایتختی آن می‌باشد.

جمعیت این شهر از لحاظ نژادی تقریباً «نیمی از اعقاب مردم ایتالیایی| ایتالیایی، و در صد بزرگی از بازماندگان با اصالت اروپائی (بیشتر مردم اسپانیایی| اسپانیولی)، هستند که کلاً» ٪۸۸ نمودار جمعیتی آن را تشکیل می‌دهند. جمعیت مونته‌ویدئو تقریباً «٪۴۴ کل جمعیت کشور را تشکیل می‌دهد، و استان پیرامونی آن، کانلونز، و اصولاً» حومه‌های شهر مونته‌ویدئوو ناحیه اصلی روستائی، ٪۱۲ دیگر آن را شامل می‌شوند.

جمعیت بومی اروگوئه طی دوران استعمار از بین رفتند و در واقع هیچگونه اعقابی از آنها باقی نمانده‌است. یک اقلیت (٪۵) دورگه (مرکب از بومی و اروپائی) و (٪۴) آفریقائی تبار در آن وجود دارند. با این که بخش غالب جمعیت کاتولیک یا فاقد مذهب هستند، یک جمعیت خوب سازش یافته، اما فعال یهودی به تعداد ۴۰۰۰۰نفر نیز در آن وجود دارد.

ونته‌ویدئو در جنوب کشور و در دهانه شمالی سرشاخه بسیار بزرگ رود پلاته "(ریدولاپلاتا) " واقع شده‌است. مونته‌ویدئو دارای آب و هوایی معتدل، با درجه گرمای متوسط (تقریباً" °۱۳ سانتیگراد است که در تابستان به °۴۰ سانتیگراد یا بالاتر نیز می‌رسد. خیابان اصلی شهر،" ۱۸ de Julio " نام دارد و یکی از زیباترین خیابانهای آمریکای جنوبی است.