کانبرا

کانبرا (Canberra)، پایتخت کشور استرالیا، برای خیلی از توریست هایی که قصد سفر به استرالیا را دارند ناشناخته است. خیلی ها فکر می کنند که سیدنی پایتخت این کشور است. تعجبی هم ندارد، آنقدر که همه ی ما از سیدنی شنیده ام، درباره کانبرا، پایتخت این کشور اطلاعاتی نداریم. علاوه بر ظاهر مدرن و معماری های شگفت انگیزش، کانبرا در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ دنیا، هوای پاک تر و تمیز تری دارد. این شهر که به عنوان خانه ی دولت استرالیا شناخته می شود، بیشتر مرکز سیاسی و اجتماعی استرالیا به حساب می آید تا یک شهر توریستی. با وجود این، شهر کانبرا بهترین مقصد برای نمایش فرهنگ و هنر و حیات وحش استرالیا است.

جاذبه های دیدنی شهر کانبرا

موزه راه آهن کانبرا

این موزه تاریخچه استفاده از قطار دراسترالیا را به نمایش گذاشته است. در این موزه می توانید اولین قطار استرالیایی یعنی لوکو ۱۲۱۰ را ببینید که در سال ۱۸۷۸ میلادی ساخته شد. همچنین کلکسیونی از انواع قطارهای تاریخ این کشور را در این موزه میبینید که شما را به سفری تاریخی می برند. این موزه همچنین یکی از بهترین جاذبه های شهر برای بچه ها است. با پرداخت ۵ دلار می توانید از موزه قطار به فیشویک بروید و سفری به سبک قدیمی را با این قطارها تجربه کنید.

باغ های سبز کوکینگتون (Cockington)

یکی از خاص ترین و بهترین جاذبه های شهر کانبرا، باغ مینیاتوری کوکینگتون است. در این باغ فعالیت ها و برنامه های زیادی برای انجام دادن وجود دارد. می توانید قطار های مینیاتوری، باغ ها و خانه های کوچک و بناهای معروفی را ببینید که در سایز بسیار کوچک ساخته شدند. همچنین می توانید برای تجربه بازدیدی متفاوت از این باغ، سوار قطار های مخصوصی بشوید که تمام نقاط کوکینگتون را به شما نشان می دهند.

بالون سواری در یارالوما (Yarralumla)

بالون سواری در آسمان پاک و صاف کامبرا یکی از خاص ترین تجربیاتی است که می توانید در این شهر داشته باشید. فراموش نکنید دوربینتان را همراه خودتان ببرید و از فاصله ۹۰ متری سطح زمین عکس های بی نظیری بگیرید. منظره ساختمان های تاریخی، طبیعت و دریاچه آبی این شهر از بالا، یکی از دیدنی ترین چشم اندازهای کانبرا است.

کتابخانه ملی کانبرا

این کتابخانه که اولین بار کار خودش را در سال ۱۹۶۸ میلادی آغاز کرد تنها به دلیل داشتن ارزشمند ترین و قدیمی ترین کتاب های استرالیایی اهمیت ندارد. علاوه بر این که در این کتابخانه می توانید قدیمی ترین اسناد، نسخه های خطی، روزنامه، عکس و موزیک های قدیمی را شاهد باشید، معماری این بنا و نورپردازی آن چیزی است که شهرت زیادی به آن بخشیده است. در شب می توانید شاهد نورپردازی های زیبا و خلاقانه ساختمان باشید.

باغ وحش و آکواریوم ملی

باغ وحش از آن دسته جاذبه هایی است که در بسیاری از شهر ها و کشور ها می توانید ببیند. اما چیزی که این باغ وحش را خاص می کند، حیات وحش بی نظیر و متنوع کشور استرالیا است. در این باغ وحش می توانید گونه های نادر و زیبایی را ببینید که خاص این منطقه هستند. گونه هایی مثل چیتا، شیر، ببر،‌پاندای قرمز، زرافه و گونه خاص خرس خورشیدی. در اکواریوم آن هم می توانید از کوچک ترین موجودات دریایی گرفته تا کوسه ها را ببینید.